Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Elektrik kesildiğinde dahi kullanılabilen asansör

Otis’in, bugüne kadar üretilen en verimli asansör olarak sunduğu “Gen2 Switch”, enerji tasarrufu  konusunda sınırları zorluyor.

Sürdürülebilirlik yaklaşımlarının bir yansıması olan Gen2 Switch’in, geleneksel asansörlerden yüzde 81 daha verimli olduğunu vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Yeni nesil asansörlerin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli ve makine dairesiz asansör, Otis Türkiye’nin ana ürünüdür. ‘Gen2 Switch’, elektrikler kesildiğinde ulaşımı sorunsuz sürdürmek üzere tasarlandı. Bu özelliğiyle piyasadaki tek akülü asansör olma niteliğini taşıyor. Aküsü sayesinde elektrikler kesildiğinde dahi 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip olan Gen2 Switch asansörler, yüksek enerji sarfiyatı ve asansörde kalma korkusunu geride bırakıyor.

Saç kurutma makinesi kadar elektrik kullanan ve hareket ettikçe açığa çıkan enerjiyi elektrik olarak depolayan Gen2 Switch asansörleri günümüzün en yenilikçi özelliklerine sahip” diyor.
11 kata kadar olan binalarda rahatlıkla kullanılabilen Gen2 Switch’in konutlar için çok uygun bir asansör olduğunu belirten Özgür Aren, şunları söylüyor: “Asansörün, tüm sistemiyle montajı da çok kolay. Çoğu binada yedek merdiven boşluğu kolayca Gen2 Switch asansöre dönüştürülebiliyor. Bu asansör için özel bir güç kaynağına, makine dairesine, kontrol odasına ihtiyacınız yok. Tüm sistem hızla kuruluyor ve sonra sadece fişi prize takılıyor. Kullanıcılara, özellikle konut almadan veya ofis kiralamadan önce güvenlik ve enerji tasarrufu için binalarındaki asansörü tanımalarını tavsiye ediyorum.”  Gen2 Switch’in içinde bulunduğu ödüllü Gen2 asansör grubu sayısız projede kullanılmaya devam ediyor. Bu yenilikçi ve dostu asansörler, üstün performans, emniyet ve tasarım esnekliği sunmak için; poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar ve dişlisiz, sürekli mıknatıslı senkron makineler kullanıyor. Gen2 sistemi, enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar düşürürken, sistemdeki yassı kayışlar ve dişlisiz makine sayesinde yağlama gerektirmeden temiz bir kullanım sunuyor.