Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HMF Hyundai Asansör

ÜRÜN YELPAZESİ
Asansör ve yürüyen merdiven sektöründe yüksek üretim hacmi ile çalışan Kore devi Hyundai, asansörlerini Kore’de bulunan 205 m yüksekliğindeki asansör test kulesinde test ediyor.  Dünyada bugüne kadar 100.000 ünite üretim gerçekleştiren HMF Hyundai Asansör ‘ün ürün yelpazesinde; asansör, yürüyen merdiven, ve yürüyen bantların yanı sıra otomatik park sistemleri, metro platform kapıları ve malzeme yükleme boşaltma sistemleri bulunuyor.
HMF HYUNDAI ASANSÖR ‘ÜN SEKTÖRDE YARATTIĞI FARKLAR
HMF Hyundai Asansör geniş ürün niteliklerinin yanı sıra, özellikle yüksek katlı binalarda uyguladığı ultra yüksek hızlı asansörleri ve sunduğu çevreci çözümler ile rakiplerinden ayrışıyor.  Yüksek teknoloji ile üretilen ve gelecek kuşak asansörler olarak nitelendirilen, “Ultra Yüksek Hızlı” asansörler, klasik asansörlerden farklı olarak “HELIAS” adında özel bir sistem kullanıyor.
Kullanıcının gideceği katı asansöre binmeden seçmesi prensibiyle çalışan iF Design ödüllü sistem;  yolcuları en uygun asansör kabinine yönlendirerek bekleme süresini en aza indiriyor ve enerji verimliliğini maksimuma çıkartıyor. 

HMF Hyundai Asansör’ün bir diğer yenilikçi ürünü olan “Double Deck (çift katlı kabin)” asansörler, asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki kabinin birlikte hareket etmesi prensibiyle çalışıyor. İki ayrı kata aynı anda hizmet vererek hem binanın taşıma kapasitesi artırılıyor hem de bekleme ve yolculuk süreleri minimum düzeye indirilmiş oluyor. Böylece hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlanıyor

Metro istasyonlarında güvenliği sağlamak amacıyla uygulanan PSD Metro Platform Kapı Sistemleri ise Hyundai Asansör tarafından tasarlanan metro ve hafif raylı sistemlere uygulanan platform alanını ray tünelinden sabit bir duvar (bölme) ve kayar kapılarla ayıran bir güvenlik aracıdır. Metro daha önce belirlenen yerde durduğunda sinyal sistemi bölme kapılarının aracın kapılarıyla aynı anda açılmasını sağlıyor. Ayrıca platformu sesten, kirden koruyarak ısıtma ve soğutma verimliliğini arttırıyor.
HMF Hyundai Asansör yarattığı farklar sayesinde sektörün öncüsü konumunda duruyor olmaktan gurur duyuyor. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün gelişmesi için oldukça büyük önem arz eden ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen “Sign of the City Awards”ta platin sponsor olarak yer alan HMF Hyundai Asansör, inşaat sektörünün devleriyle bir araya geldiği bu gecede “En İyi Çok Katlı Konut” kategorisinde ‘Tamamlanan’ ve ‘Devam’ eden projelere ödüllerini verdi.

HYUNDAI ASANSÖR ’DEN GÜVENLİK İÇİN BİR MİLYON TEST
Dünyada birçok büyük ve kaliteli projeye imzasını atan HMF Hyundai, asansörlerin üzerindeki ekipmanların üretim aşamasında 1 milyon kez testten geçirilmesi ve asansörlerin binaya montajından sonra ise 120 nokta testi ve kalite kontrolüne tabii tutulmasıyla iş güvenliğine verdiği önemi en üst seviyede tutuyor. Ayrıca montaj sonrası her ay düzenli olarak 70 noktada elektromekanik kontroller yapılıyor. HMF Hyundai’nin bu güvenlik standartları geleneği dünya çapında bir marka olarak yüksek güvenlik gerektiren havaalanları ve metrolar gibi büyük projelerde düzenli olarak yer almasıyla da kendini kanıtlıyor.  
PROJELER
Türkiye’de saygın projelere asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant sağlayan HMF Hyundai Asansör; Avrupa’nın en büyük adalet sarayı İstanbul Adalet Sarayı ile başladığı başarı grafiğini,  dünyanın En İyi Mimari Ödülü’ne sahip Varyap Meridian, Türkiye’nin en modern spor kompleksi Ülker Sports Arena, Çağlayan’ın en yüksek ofis binası Nurol Tower, Avrupa’nın 5. en yüksek ikiz kuleleri Folkart Towers, Sarphan Finans Park, Batışehir, Üsküdar-Çekmeköy metro hattı, Fenerbahçe Stadyumu ve daha birçok projede, Türkiye’nin prestijli firmalarıyla çalışarak devam ettiriyor.

GELECEK HEDEFLERİ
Pazara girdiği 2009 yılından bu yana hızlı bir büyüme gerçekleştiren HMF Hyundai Asansör, butik ve çok katlı projelerin yanı sıra metro ve şehir hastaneleri gibi devlet yatırımlarının ağırlıklı olduğu projelerde daha çok yer alarak 3-4 yıl içinde Türkiye’de ilk 3 firma arasında bulunmayı planlıyor. Makedonya ve Gürcistan’da büyük firmalarla işbirliklerini devam ettirerek Türkiye üzerinden Balkanlar’da ve diğer ülkelerde büyümeyi hedefliyor.

Kuruluş: 2009
Şirket: HMF Hyundai Asansör
Fabrika: Kore, Brezilya, Çin
Satış Ağı: Asya (13), Orta Doğu (13), Kuzey Amerika (5), Güney Amerika (7), Avrupa ve BDT (9), Afrika (8)
Motto: Hızlı, Güvenli, Konforlu