Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Nef Ataköy 22

NEFES ALDIRAN YAŞAM ALANLARI
Nef Ataköy 22, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Ataköy’de 25.000 m2 lik bir alanda yer alıyor.  18 katlı konut ve ofisin yanında bir alışveriş merkezinin bulunduğu 6 bloktan oluşuyor. 6. katlardan itibaren deniz manzarasına sahip dairelerin yanısıra havalimanına hakim manzaralı daireler de projede yer alıyor. Projede 45 ile 234 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor.
Nef Ataköy 22; Kültür Üniversitesi’nin hemen yanında olup, Dünya Ticaret Merkezi ile CNR Expo Fuarı gibi iş dünyasının önemli merkezlerine 500 metre, Bakırköy Adliyesi’ne ise sadece 2,5 km yakınlıkta konumlanıyor. Airport AWM, Galeria, Marmara Forum gibi İstanbul’un önde gelen alışveriş merkezleriyle de aynı bölgede yer alan proje; öğrenciler, genç profesyoneller ve çocuklu aileler gibi geniş bir kitleye hitap ediyor.
Diğer projelerinde olduğu gibi Foldhome ve Foldoffice üniteleri ile farklı ihtiyaçlara hitap edecek konsepti ile bölgeye yeni bir yaşam tarzı getirmeye hazırlanıyor. İstanbul’da, Avrupa Yakası’nın nefes veren semti Ataköy’de yepyeni bir yaşam konsepti Nef Ataköy 22 ile hayata geçiyor. Türkiye’nin ilk uydu kent projelerinden biri olan Ataköy, İstanbul’un en nezih yaşam merkezlerinden Florya, Yeşilköy ve Bakırköy’ün tam kesiştiği noktada yer alıyor. 
Nef Ataköy 22, Bakırköy Deniz Otobüsü İskelesi ve Marina’ya sadece 2,5 km uzaklıkta olmasıyla denizyolu ile Anadolu Yakası’na; Atatürk Havalimanı’na 2 metro durağı ya da 1,5 km uzaklıkla olmasıyla da rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Aynı zamanda ihalesi yapılmış yeni Ataköy-İkitelli metrosunun bir durağı da projenin hemen yanında yer alacak. Olimpiyat Köyü’ne ve 3. Havalimanına bağlanacak olan bu metro hattına; Anadolu Yakası’ndan Marmaray, Avrupa Yakası’ndan ise metro ve metrobüs ile ulaşmak isteyenlerin aktarma durağı ve geçiş yolu da Nef Ataköy 22 olacak.

Nef Ataköy 22, gelişmiş ulaşım imkanları ve merkezi lokasyonu ile; çevresinde yer alan iş merkezlerinin yanı sıra Zincirlikuyu’dan Küçükçekmece’ye kadar uzanan aksta çalışanlar için de cazip bir yaşam alanı olarak diğer projelerden ayrışıyor. Önünde yer alan E-5 ve metrobüs hattı üzerindeki eğitim kurumlarında 50.000’i aşkın üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü Nef Ataköy 22; Kültür Üniversitesi’nin hemen yanında, Dünya Ticaret Merkezi ile CNR Expo Fuarı gibi iş dünyasının önemli merkezlerine 500 m, Sinan Erdem Spor Tesisi’ne 900 m ve Bakırköy Adliyesi’ne ise sadece 3 km yakınlıkta konumlanıyor.
Projede yer alan ofisler, günden güne artan iş yeri talebiyle birlikte bu bölgede önemli bir yatırım fırsatı sağlıyor.

Nef Ataköy 22, yakınında yer alan WOW, Polat Renaissance, Sheraton ve Ramada gibi ünlü otel zincirleri ile turizm yatırımlarının yanı sıra; çevresinde yer alan Airport AVM, Galeria, Marmara Forum gibi İstanbul’un önde gelen alışveriş merkezleriyle de potansiyelini ortaya koyuyor. Nef Ataköy 22, avlusunda yer alan meydanı ve mağazalarıyla bu potansiyelin ihtiyaçlarını karşılayacak yepyeni bir mağazacılık anlayışını da içinde barındırıyor. Her geçen gün değerini artıran Ataköy’e; özlenen ev hayatı, aranan ofisler ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek mağazalar Nef Ataköy 22 ile geliyor.

Nef Ataköy 22 projesinin mimari danışmanlığını dünyanın önde gelen, en prestijli mimarlık firmalarından biri olan ve kurulduğu 1955 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerle pek çok uluslararası ödül alan HOK yapıyor. Projeleri arasında St.Petersburg’daki Dali Müzesi, Boston’daki Logan ve Hindistan’daki Bengaluru gibi pek çok havaalanı, ABD’deki Millward Brown Ofisleri ve Çin’deki Four Seasons Oteli bulunuyor.
Nefes veren yaşam alanlarından oluşması hedeflenen proje, alışveriş merkezinin alt katlarına kadar hava ve ışığın ulaşmasını sağlayan kanyona benzer eğimli bir mimariye göre tasarlanıyor. Nef Ataköy 22’nin ortasında yer alan bölüm, etrafındaki kuleler için lineer bir avlu görevini görüyor. Bakır bir örgü kafesle kaplanmış bir sanat eseriyse, tüm proje alanı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde kullanılacak görsel bir odak noktası haline geliyor.

Rezidans kuleler, kireçtaşı, mimari prefabrik paneller ve şerit pencerelerin organik bir akışı vurguladığı projede, ofis binalarının shingle tarzı, çok yüzlü, keskin kenarlı perde duvarı bu akışla kontrast yaratıyor. Nef Ataköy 22’nin tasarımında kullanılan bu iki farklı ifade biçimi, tüm projeye yayılan yeşillikler sayesinde, karmaşık bir şekilde birbiriyle bağlanıyor.

Her alanda kullanılan yeşillikler projede en önemli öğelerden biri olarak görülüyor ve burada yaşayanlara ferah bir nefes vermesi amaçlanıyor. Rezidans kulelerindeki teraslar ve bahçeli dairelerin kenarları boyunca yer alan çiçeklikler, 6 yüksek bloktan oluşan projede doğanın bir parçası olarak yer alıyor.

Firma : Nef
Tür : Konut
Lokasyon : Ataköy
Teslim : 2017
Toplam Alan : 25 bin m²
Öne Çıkan Özelliği : Foldhome ve Foldoffice üniteleri