Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Petek Banyo

Sektöründe yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla  tercih edilen ilk üretici ve marka olmayı hedefleyen Petek Banyo 1999 yılında İstanbul’da kuruldu. 1999 yılında İzmir, 2003 yılında Ankara ve 2004 yılında Antalya Bölge Müdürlükleri hizmete açıldı. Ahşap banyo mobilyaları, metal banyo aksesuarlar, Duroplast klozet kapakları üzerine faaliyet gösteren Petek Banyo, 300’ün üzerinde konusunda uzman personelle, 20.000 m² kapalı alanda banyo mobilyası ve 18.000 m² kapalı alanda banyo aksesuarları üretimini ISO 9001:2008 Kalite yönetim sistemi, CE (Avrupa  standartlarına uygunluk belgesi) ve TSE normlarında yapıyor. Banyo mobilyasında yıllık kapasitesi 240.000 modül olan Petek,’in metal aksesuarda yıllık kapasitesi 2- 2.5 milyon parça iken klozet kapaklarındaki yıllık kapasitesi 600.000 adet. Banyo mobilyasında, 80 ana modelden oluşan farklı renk ve ebatların da bulunduğu geniş ürün yelpazesini kaliteye, tasarıma ve uygun fiyata  önem veren müşteri kitlesini hedefleyerek satışa sunuyor.
TASARIMDA İNCE DETAYLAR VE FARKLILIKLAR
Petek Banyo, tasarım sürecini iyi bilen ve bu sürecin AR-GE birimini oluşturan profesyonel ekipleri sayesinde yenilikleri ve talepleri takip etmekle beraber, mobilyadaki en önemli unsur olan tasarımda ince detaylar ve farklılıkların önemli olduğu bilinci ile hareket ediyor. Yapılacak tasarımın müşteri beklentilerine cevap verebilecek nitelikte olması konusundan taviz vermeyen Petek, kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyor.

34 ÜLKEYE İHRACAT
İrlanda, Almanya, Belçika, İngiltere, Macaristan, Yunanistan, Moldova, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Kosova, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Makedonya, KKTC, Rusya, İran, Irak, Fransa, Sırbistan, Libya, Mısır, Cezayir, Gana, Malta, Bosna- Hersek, Lübnan, Ürdün, S.Arabistan, Katar ve İsveç’e kadar toplam 34 ülkeye üretiminin %30’unu ihraç ediyor.
PETEK BANYO’NUN ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLERİ
Carina

Hayal gücünün tasarımla birleştiği Carina; siyah-altın ve beyaz-altın renk seçenekleri ile avangart banyoların vazgeçilmezi. Parlak lake yüzeyi ve birer mücevheri andıran kulpları ile Carina banyolara farklılık katıyor.

California
Geçmişi günümüze taşıyan, klasik ve modern çizgilerin harmanlandığı California modeli bu tarzda kurgulanmış banyo mekanlarında geniş renk seçenekleri ile yerini alıyor. Retro Grubu içinde yer alan California modeli 2014 yılında kendi grubunda en çok tercih edilen ürün oldu.


Nore
Modern grup içindeki en özel modellerden biri; Nore. Modern çizgisi, set üstü lavabo uygulamasındaki yalınlık, gövde ve kapaklardaki parlak lake uygulaması, geniş depolama hacmi ve etajerindeki havluluk detayıyla modern banyoların vazgeçilmezi.

Lago
Banyo dolabı kültürünü yeniden şekillendiren Lago; zengin modül seçenekleri ile hem büyük hem de küçük banyo mekanlarında rahatlıkla kendine yer bulabiliyor. Özgür ruhun temsilcisi Lago, banyoyu modern ve estetik dokunuşlarla farklılaştırıyor.

Kuruluş: 1999
Şirket: Petek Yapı Gereçleri
Fabrika: 20.000 m² kapalı alanda banyo mobilyası, 18.000 m² kapalı alanda banyo aksesuarları üretiminin gerçekleştiği iki fabrika
Şatış Ağı:  Türkiye genelinde 81 ilde 450’nin üzerinde bayi ağı ve yapı marketler (Bauhaus, Koçtaş)
Motto: Beklentilerin Ötesinde…