Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sapa Yapı Sistem

Sapa, geçmişten gelen tecrübesi sayesinde Ege ve Akdeniz bölgesinde yer alan prestijli otellerin aranan markası haline geldi ve bu tecrübesini son 10 yıl içinde konut ve ofis segmentine de taşıdı. Varyap Meridian, Türk Telekom Genel Müdürlük Binası, Emaar Square gibi önemli yapılara özel çözümler geliştirdi ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde büyük ve uluslararası ödüle sahip birçok projede de yer alarak 2014 yılının da en iyi markalarından biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.
Türkiye’de faaliyete başladığı tarihten bu yana sektörde birçok ilki gerçekleştiren Sapa, Akasya Acıbadem konut projesinde de özel çözümleri ile sektöre önemli artılar kazandırdı. Bu uygulama ile Avrupa ve Türkiye’de ilk defa 100 metrenin üzerindeki bir yapıda sürme sistem kullanımı gerçekleştirilmiş ve sistemlerin yüksek performans değerleri ile proje, yurt içi ve yurt dışında birçok uluslararası ödüle layık görülmüş oldu.
Dünyada gayrimenkulün oscarları olarak bilinen “International Property Awards”da “Avrupa’nın En İyi Gayrimenkul Projesi” ve “En İyi Yüksek Bina” ödüllerine layık görülen Varyap Meridian projesi de Sapa Yapı Sistem’in özel çözümleriyle hayata geçen bir diğer projedir. 1.500 konutun yer aldığı ve 3 fazda inşa edilen Varyap Meridian, toplamda 150.000 m2 nin üzerinde panel cephe uygulaması ile sektörün önemli projeleri arasında…

Son yıllarda hayata geçen, Akdeniz bölgesi projelerinden Regnum Carya Golf & Spa Resort ve Maxx Royal Kemer Resort gibi sektörün önemli otellerinin yanı sıra, Ege’de The Residence Mandarin Oriental ve Vicem Bodrum Yalıları, Bodrumbodrum gibi çok konuşulan konut projelerinin de alüminyum sistemlerinde Sapa Yapı Sistem’in imzası yer alıyor.

Mimarinin gerektirdiği estetik dizayn ve proje gereksinimini karşılayacak yüksek performans değerleri için Sapa’nın AR-GE çalışmaları neticesinde piyasanın en iyi performans değerlerine sahip alüminyum sistemleri pazara sunuluyor.

LEED ve BREEAM gibi uluslararası ekolojik sertifika programlarının istediği standartları bünyesinde taşıyarak projelerin önemli bir oranda puan kazanmasını sağlıyor. 
Böylelikle daha çevreci ve enerjiye bağımlılığı azaltan yapılar inşa edilebiliyor.

Passive House gerekliliklerine uygun olarak dizayn edilen Avantis 95 pencere&kapı sistemi, Artline ve Confort 160 sürme sistemleri ile NGY62 cephe sistemi ulaştıkları yüksek termal değerleri ile projelerin aranan ürünleri arasına girdi.

Avantis 95 pencere&kapı sistemi 0,8 W/m2K, Confort 160 sürme sistem 0,91 W/m2K ve NRGY62 cephe sistemi de 0,60 W/m2K termal değerleri ile farklı iklimlerin ihtiyaçlarını kolayca sağlayabiliyor.

Kuruluş: Sapa Group 1963 / İSVEÇ. Sapa Yapı Sistem 1997 / Türkiye
Şirket: Sapa Yapı Sistem A.Ş.
Satış Ağı: Tüm Türkiye ve dünya genelinde.
Prensip: %50 geri dönüşümlü malzeme kullanımıyla doğaya ve insana değer katan, projelere özel sistemler üretmek.