Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ADE, ISO 17025 laboratuvar akreditasyonu ile müşterilerinin hizmetinde

[kutusag=4218]Türkiye’de inşaat sektörünün hızlı bir ivmede büyümekte olduğu rakamlarla sabit bir gerçek. Sektör ile ilgili yıllık milyarca dolardan ve binlerce kişinin istihdamından söz ediliyor. Tüm bu rakamlara rağmen, inşaat sektörü ürünlerine yönelik testler ne yazık ki yeterli değil. Mevcuttaki akredite test kurum ve kuruluşları sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu akredite test yapan kurum ve kuruluşlar bazı ürünlerin gruplarının testlerini yapamıyor. ADE, inşaat sektörünün mevcutta yaşadığı bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için kuruluşu itibariyle başladığı akreditasyon işlemlerini nihayete erdirmiş durumda. İnşaat sektörü, bundan böyle kullandığı ve kullanmayı düşündüğü tüm ürünleri ile ilgili testlerini ISO/ICE 17025 akreditasyon sertifikasına sahip ADE’ye yaptırabilecek.
ADE’nin akreditasyon sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’deki sektör oyuncuları bundan böyle ürünlerini test ettirmek için yurt dışı laboratuarlara gitmek zorunda kalmayacak. Bundan böyle tüm ürün testleri ADE tarafından kısa sürede yerine getirilebilecek ve hemen sonuçlara ulaşılabilecek.

ADE, başta geotekstil ve geosentetikler olmak üzere su sızdırmazlık amaçlı esnek levhalar, ısı yalıtım malzemeleri ile iplik ve plastik ürünlerin testlerini yapıyor.

ADE: GEOSENTETİKLER VE GEOTEKSTİLLERDE TEST YAPABİLEN İLK AKREDİTE LABORATUVAR
ADE, ‘geotekstil malzemeler – genişliğin tamamını kapsayan çekme testi’, ‘geotekstil malzemeler – statik delinme (CBR) testi’, ‘geosentetikler – kısa süreli basınç dayanımının tayini’ ve ‘geosentetikler birim alan kütlesinin tayini’ testlerini Türkiye’de akredite olarak yapan tek laboratuvar.