Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu

[kutusag=4183]2014 bizim için önemli ve gurur verici gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. En kapsamlı sürdürülebilir bina programları (LEED/BREEAM) ve kanunlar tarafından tanınmış, dünya çapında kabul edilen Greenguard sertifikası almaya hak kazanarak, iç ortam kalitesini bozmayan çevreci mobilyalar ürettiğimizi kanıtlamış olduk. Türkiye’de bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk ofis mobilyaları üreticisiyiz.

2014 yılında 5 milyon USD’nin üzerinde yatırım yaptık. Yatırımlarımızı ciro ve pazar payımızı artırmak amacıyla gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi de sürekli olarak geliştiriyor, farklılaştırıyor ve yeniliyoruz. 2014 yılında Magnate, Runner, Theo, Keops, Boss, Onyx, Bistrodern, Neat, Piet, Connect ve Gilda gibi tüketicinin hayatını kolaylaştırmaya yönelik yeni ürünlerimiz oldu.
Ekim ayında Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı – Orgatec 2014’e katıldık. Yeni ürünlerimizin yanı sıra Pure, Stripe, Dem Salon, Nar, Fusion, Hills, Turn, Nest ve Port ürünlerimiz ziyaretçiler tarafından yakından incelendi. Yine geçtiğimiz günlerde Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri kapsamında çağrı merkezi çalışanlarının konforu için tasarladığımız Mute ürünüyle ödüle layık görüldük.

2015 yılında da yatırım yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl yüzde 15 büyüme ile 100 milyon TL ciro barajını aştıktan sonra halka açılmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde bulunduğumuz pazarlarda daha da güçlenmenin yanı sıra başta Suudi Arabistan, Libya ve Kazakistan olmak üzere Kuzey, Güney ve Orta Afrika’da ofis mobilyası alanında en çok fırsat olan ülkelerde yayılmaya devam edeceğiz.
Yatırımlarımızı, şirketimizin büyüklüğü ve üretim kapasitesiyle orantılı olarak değerlendirdiğimizde Türk ekonomisi için değerli bir istihdam yarattığımızı söyleyebiliriz.

2014 yılında inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik mobilya sektörünü de etkiledi. 2015 yılı, sektörün daha da ivme kazanacağı bir yıl olacak diye düşünüyorum.

Türkiye, ofis mobilyasında, Avrupa’nın en önemli üretici ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Üstelik yatırımların son yıllarda yapılmış olması nedeniyle, en genç üretim teknolojisine sahip ülkelerden biri. Bu özelliği ile Avrupa’da ilk 5 ülke arasında yer alıyor. Mobilya sektörü Türkiye’de, ihracatıyla da ülke ekonomisine büyük destek veren endüstrilerden biri konumunda.