Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ege Seramik Genel Müdürü Göksen Yedigüller

[kutusag=4185]Ege Seramik olarak 2014 yılını bir önceki yıla göre ticaret hacmimizi genişlettiğimiz, portföyümüze yeni pazarlar eklediğimiz bir yıl olarak geçirdik. 2014 yılında Spring ve Autumn koleksiyonlarımızı müşterilerimize sunduk. Bu koleksiyonlarda yaklaşık 50’ye yakın yeni ürünümüzü tanıttık ve sipariş olarak beklentilerimizin üzerinde geri dönüş aldık. Bu yıl ihracat pazarının en zor oyuncuları olarak ön plana çıkan İsrail, ABD ve Kanada pazarlarında hâkimiyetimizi sürdürüp güçlenmeye devam ettik. Özellikle yurt dışında katıldığımız Cersaie ve Coverings fuarları ile ihracatımızı artırdık. Sektöre değerlendirdiğimiz zaman ise 2014 yılının verimli bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. İtalya ve İspanya’nın yaşadığı sorunlarla birlikte Türk seramik sektörünün önünün açıldığını ve Türk seramik üreticilerinin de bu fırsatı iyi kullandıklarını söyleyebilirim. 

Zengin ürün portföyümüz, dinamik yapımız, kaliteli ürün ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla, her yıl bir önceki yılı geride bırakarak ilerlemeyi hedefliyoruz. 2015’deki hedeflerimizin başında teknolojimizi geliştirmeye devam etmek ve müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmak geliyor. 2015 yılında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz yenileme yatırımları ile katma değerli ürünlerimizin satışlarını artırmayı planlıyoruz. Sektörde ise 2015 yılı bir önceki yıla oranla inşaat sektöründeki hareketliliğin daha fazla yaşanacağı verimli ve hareketli bir yıl olarak geçirileceğini düşünüyorum.

2014 yılında kentsel dönüşüm projeleriyle beraber artan talep seramik sektörüne olumlu yansıdı. 2014 yılında inşaat sektörüyle birlikte seramik sektörü de büyüdü. 2015 yılında devam eden kentsel dönüşüm projelerinin hem inşaat sektörüne hem de seramik sektörüne katkısının giderek artacağını düşünüyorum.