Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İhlas Yapı, Bizimevler Projesinde Lineadecor’u tercih etti

[kutusag=4209]1970 yılında kurulan ve 1990 yılında İhlas Yapı A.Ş ile inşaat sektörüne giren İhlas Holding, günümüze kadar yaklaşık 15.000 adet konut üretip sahipleri ile buluşturdu. İş merkezlerinden TV stüdyolarına, eğitim kampüslerinden tatil köylerine kadar geniş bir yelpazede çeşitli yapı ve yapı grupları inşa etti. Ve son 8 yılda Bizimevler markası ile konut yapım faaliyetlerine devam ediyor. Önümüzdeki bir yılın sonrasında teslim edeceği yaklaşık 2000 konutun yapımı hızla devam ediyor. Yeni projelerin geliştirilmesi için de gayret ediyoruz. Belirli bir olgunluğa gelen projelerimizi çeşitli mecralarla müşterilerimizle paylaşıyoruz.
MİMARİ VE İÇ MİMARİ SÜREÇLER
Şirket bünyesinde mimari, statik, mekanik ve elektrik disiplinlerine ait proje ekibimiz bulunuyor. Bir binanın vücuda gelmesi için bu disiplinlerin çalışma uyumu son derece önemlidir. Çalışma arkadaşlarımızla işimizde, her seferinde bir öncekine göre daha iyisini yapma geyreti içinde olduk. Ayrıca projelerin gerçekleştiği yer olan şantiyelerimizdeki yapımcı ekipler açısından da aynı durum söz konusu. Merkez ofisimiz ile şantiye ekiplerimizin uyumu işimizi kolaylaştırıyor. Bu vesile ile bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Projelerimizi genel olarak şu kategorilerde irdelemeye çalışıyoruz:

Tasarım Kalitesi: Her bir bağımsız bölümü adeta içine girip yaşarcasına ele alıyoruz. Mekan organizasyonuna önem veriyoruz.
Malzeme Kalitesi: Kullanacağımız tüm malzemeleri özenle seçiyoruz
Yapım Kalitesi: Şantiye iş süreçlerinin doğru yürümesi için gerekli çalışma ve koordinasyonu sağlıyoruz.
İşletme Kalitesi: Yapım sonrası kullanıcı memnuniyetine yönelik takiplerimizi sürdürüyoruz.
Konut, diğer yapı tiplerine göre yapımı en zor olan binadır. Her santimetrekaresini sahibine ayrı ayrı teslim edersiniz. İnsanlar evlerine çok önem verirler. Ailenin belirli kesiminin neredeyse tüm hayatı evde geçer. Bu yüzden mimari-iç mimari entegrasyonunu çok önemsiyoruz. Mekânın her köşesini tefriş eder ve en iyi kullanımı yakalamaya çalışırız. Bu konuda uzmanlaşmış iç mimari firmalarından da destek almaktayız. Şu anda yapımı devam eden Bizim evler 6 projemizin örnek dairesi de diğerleri gibi çok beğenildi.

İÇMİMARİ KONSEPT
Konut projelerimizin ana temasını “Ailenizle dört mevsim tatildesiniz” şeklinde özetleyebiliriz. İç mimariye geçmeden önce şunu belirtmek isterim; sadece konutla sınırlı olmayan aynı zamanda konut çevresini yani dış mekanları da içine alan bir tasarım anlayışını önemsiyoruz.
Peyzajlı geniş alanlar, bitkiler ve göletler, temalı çocuk parkları ve sosyal tesisleri ile tam manası ile tatil köyü tadında siteler inşa ediyoruz.

İç mimariye gelince; bu iş her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. İletişim araçları dünyayı küçülttü. İnsanlar her konuda daha bilinçli. Biz bundan memnunuz zira müşterilerimizin bilinçli olmaları sayesinde yaptıklarımız daha çok takdir görmekte. İşin zorluğuna gelince; sürekli yeni kalmaya ve yeni çizgiler ortaya koymaya çalışmalısınız. Müşterilerinizin beklenti ve memnuniyetlerini ölçmek iç mimari konusunda bazı fikirler verebiliyor. Kapıdan mutfak dolabına, parkeden seramiğe kadar beğeni oluşturacak armoniyi yakalamak lazım. Bir de her insanın beğenisi farklıdır. Bu sebeple genel beğeniyi yakalayabilmek, iç mimari konsept başarısını da beraberinde getiriyor. Sonuçta butik nefasetinde seri üretim yapıyoruz.
MUTFAKTAKİ TASARIM KRİTERLERİ
Hepimizin bildiği üzere mutfak bir ev için en önemli mekânlardandır. İhlas Yapı olarak mutfakları, yeterli büyüklüğe sahip olmasının yanında konfor büyüklüğüne sahip olması açısından da ele alıyoruz. Bunu yaparken ekonomi kavramını da göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz. Dairelerimiz mutfaklarımızın nefaseti ile konuşulmaktadır.

Mutfağımızın, güncel teknolojinin getirdiği avantajların tamamını içermesini sağlıyoruz. Mikro dalga fırından bulaşık makinesine kadar her ankastre ürünün mutfakta yerini almasına önem veriyoruz. Hatta bu ürünler monte edilmiş şekilde konutlarımızı teslim ediyoruz. Bir de, ailenin mutfakta yemek yiyebilmesini modern hayatın pratikliği açısından gerekli görüyoruz. Mutfak dolaplarının erişim ve kullanım kolaylığı sağlaması, mutfak tezgahında yeterli çalışma büyüklüğünün olması da dikkat ettiğimiz diğer hususlardandır.

LINEADECOR’U TERCİH ETME NEDENİ

Herşeyden önce iş yaptığımız firmaları çözüm ortaklarımız olarak görüyoruz. Onlarla aynı dili konuşuyor olmamız önemli. Lineadecor da bizim önemli çözüm ortaklarımızdan. Sektörde uzun yıllar faaliyet gösteren bir firma. Bizim tasarım hassasiyetlerimizi önemsiyorlar. Müşterilerimiz Lineadecor mutfaklarından fevkalade memnunlar. Kalite anlayışımız Lineadecor kalite anlayışı ile örtüşüyor. 

Lineadecor firması mutfak tasarım ve imalatında büyük birikim sahibi olarak ve ürettiği çok güzel mutfaklarla bizim kıymetli bir çözüm ortağımızdır. Lineadecor ile birçok projede birlikte çalıştığımız için kendileri ile her konuda rahatlıkla istişare edebiliyoruz. Malzeme seçiminden mutfak tasarımına kadar birçok konuda Lineadecor’a danışır ve kendilerinden fikir alırız. Sonuçta mutfak konusunda uzman olmaları ve çok değerli birikimlere sahip olmalarını önemsiyoruz. Mutfak, vestiyer ve bunun gibi ahşap ürünlerde üretim süreci kadar montaj süreci de son derece önemlidir. Lineadecor bu konudaki beklentilerimizi de karşılıyor. Biz de İhlas Yapı olarak Lineadecor’a iş süreçleri bakımından uygun ortamlar sunuyoruz.

LIneadecor markasının bir tüketici ve bir mimar olarak sizdeki algısı nasıl?

Dr. Recai Akdoğan:
Tüketici olarak;
Sağlam
Kaliteli
Güvenilir
Fevkalade birikim sahibi

Mimar olarak;
Uzman
Organize
Titiz üretim-titiz montaj
Ülkenizde kaliteli mutfağın temsilcisi