Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Petek Banyo Genel Müdürü Ercan Bunyak

[kutusag=4200]2014 yılı firmamız açısından öngörülen hedefler doğrultusunda gerçekleşti. 2011-2012 yılarında firmamız tarafından yapılan yatırımlar sonucunda artan üretim kapasitemiz, 2014 yılı için öngörülen hedeflerimizin gerçekleşmesine büyük katkı sağladı. Bağlı olduğumuz inşaat sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam etti. 2014 yılında yaşanan seçim atmosferine rağmen Türkiye inşaat sektörünün 2014 yılını da firmamız gibi beklentileri ve öngörüleri doğrultusunda sonlandırdığını düşünüyorum.
2013 yılında artış gösteren ihracat satışlarımız, 2014 yılında küresel ve bölgesel olumsuzluklar sebebi ile bir önceki yıl seviyesinde kaldı. 2014 yılında ihracat hedeflerimizdeki beklentilerimiz daha fazla olmasına rağmen geçen yıl ile paralel kalmasını iç piyasada artan pazar payımız ile tolere etmiş olduk. 2014 yılında dünyada yaşanan ekonomik durgunluk, 2015 yılı için çok olumlu sinyaller vermiyor. Ancak firma olarak ülke genelinde öngörülen büyümenin üzerinde bir büyüme hedefliyoruz, ayrıca ihracat payımız sürekli olarak arttırmak genel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Küresel ve bölgesel olumsuzluklara rağmen 2015 yılında da hem iç piyasa hem de ihracat satışlarımızı 2014 yılının yüzde 10 üzerinde tamamlamayı öngörüyoruz. İnşaat sektöründe mevcut devam eden projeler, kentsel dönüşüm projeleri 2015 yılında da devam ederek bir önceki yılın devamı niteliğinde gerçekleşecek. Ancak pazardaki rekabetin daha yoğun olacağı, bu yoğunluk sebebi ile projelerde farklılaşan grupların daha avantajlı olacağını düşünüyoruz.