Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4223]Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Balat Mahallesi’nde ikamet ediyoruz. Yeni gelişen bir bölge olması ve nezih bir kitleyi barındırması, bu semti tercih etme sebebimiz oldu.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
Bir evin geniş camlı bir salona sahip olması benim için çok önemli. Kahvemi yudumlarken o büyük camdan dışarıya bakmak hayal gücümü geliştirmeme yardımcı oluyor. Onun dışında büyük bir balkon ve/veya bahçe, bir evin olmazsa olmazlarındandır bence.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
Bir evde; şömine, rahat mobilyalar, büyük bir salon, çalışma veya hobi odası varsa, o evin yaşam alanları var demektir. Yaşam alanlarının olduğu bir ev, benim için dünyanın en konforlu evidir.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
İş yaşamından zaman buldukça ailemle evde vakit geçirmeyi çok seviyorum. Ayrıca kendime zaman ayırabiliyor, bu zamanlarımı da gazete, dergi veya kitap okuyarak geçiriyorum. Tabi Televizyonda da sevdiğim programları izlemekten büyük keyif alıyorum. Evde olduğum zamanlardaki en önemli ritüelim ise bahçe ve balkonda ailemde keyifli sohbetler etmek.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
Türkiye’de yaşamaktan son derece mutluyum. Başka bir ülkede hayatımı sürdürmek istemezdim. Bursa ve İstanbul’da yaşamayı çok seviyorum.