Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Klinker Tuğla

EKOS EKOTON TERRACOTTA
EKOS Klinker Tuğla’nın Ekoton Terracotta cephe kaplama tuğlası; tüm binalarda pimli, klipsli ya da kancalı askı sistemlerine arkasında bulunan kanallar vasıtasıyla da hızla ve kolayca uygulanabiliyor. Ekoton Terracotta, kullanıldığı binaların havasını değiştirirken, renk katarak çok daha estetik görünmelerine de yardımcı oluyor. Birleşme noktaları ve köşe detaylarında çok özel çözümler sunan ürün, doğal kilden üretildiği için ışıktan etkilenmiyor, yanmıyor, tuz kusmuyor ve rengi de solmuyor. Oldukça dayanıklı olan Ekoton Terracotta, bina var oldukça varlığını ve estetiğini koruyor. Ürün ile bina duvarı arasına EPS, XPS, taşyünü gibi her türlü yalıtım malzemesi uygulanabiliyor. 

HER BİNAYA FARKLI ÖLÇÜLERDE ÇÖZÜM İMKÂNI
EKOS Klinker Tuğla tarafından ilk AR-GE çalışmaları 2007 – 2008 yıllarında yapılan Ekoton Terracotta, bugün 25×50 cm, 30×60 cm gibi standart ölçülerden 75 cm boya kadar tüm ara ölçülerde ve farklı projelere uygun milimetrik hassasiyetle üretiliyor. TS EN 1304 standardına uygun olarak hayata geçirilen ürün, her aşamasında tek tek ölçü ve fiziksel özelliklerine göre kontrol ediliyor. Nihai ürün testleri düzenli olarak her üretim partisi için yapılarak kalitesi sürekli kontrol altında tutuluyor. Bakımı da oldukça kolay olan Ekoton Terracotta, kullanıldığı cephelerde sızdırmazlık özelliği, yüksek kırılma mukavemeti ve dona dayanıklılığıyla da fark yaratıyor.