Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Novawood Genel Müdürü Yakup Kayataş

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4225]Yaşam alanı olarak Evinpark sitesini tercih ettik. Burayı tercih etmemizde en önemli faktör lokasyonu oldu. İstanbul yaşam şartlarında iş hayatı ile ev hayatı arasında ulaşımın kolay sağlanacağı bir bölgede yaşamak birincil sebep. Bunun yanı sıra güvenli oluşu ve sosyal alan alternatiflerini bulabilmemiz de tercihimizi bu yönde geliştiren diğer faktörler.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
Benim için bir evin konforlu, doğal ve nefes alabilecek ölçüde büyük olması olmazsa olmaz özellikleri. Abartılı dekorasyondan kaçındığımız, konforlu ve sade olmasına özen gösterdiğimiz yaşam alanımız, modern çizgileri ile günün stresinden uzaklaşacağımız şekilde dizayn edildi.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
Eviniz en rahat hissetmeniz gereken yer. Dolayısıyla evde konfor benim için rahat hissedebilmek demek. Dekorasyonun bunda çok etkili olduğunu düşünüyorum. İşlevsellik ve konfor yerine sadece görsellik odaklı tasarımlar, insanın kendisini kendi evinde rahat hissedememesine neden oluyor.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
Evde olduğum zamanlarda kendime ve aileme zaman ayırmaya gayret ediyorum. Günün stresinden kurtulmak için mutfakta yeni şeyler denemekten hoşlanıyorum. En yakınlarımı ve sevdiklerimi akşam yemeğine davet edip mutfakla ilgili gösterdiğim çabanın keyfine varmalarını sağlıyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
Farklı ülkeleri sık sık ziyaret ediyorum ancak o zamanlarda bile ülkemizi özlüyorum. Mutlaka bir yer ifade etmem gerekirse, “o şehir Paris olurdu” derim. Paris’in tarihsel dokusunu ve insanlarını seviyorum.