Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Baymak, bayi organizasyonunda yeni bir yapılanma gerçekleştiriyor: Orange Store

Türkiye ısıtma-soğutma sektörünün en güçlü oyuncularından biri olarak bizim de ürünlerimiz herkesten daha iyi diyen Baymak, ısıtma sektöründe tasarım ve yapısıyla  bir ilk olacak şekilde bayi organizasyonunda yepyeni bir yapılanmanın tohumlarını atıyor. Baymak CEO’su Ender Çolak’ın Antalya’daki Büyük Buluşma’da: “Yeni konsept mağazalarımız konusunda oldukça titiz çalıştık ve tasarımda çok ince detaylara yer verdik. Tasarımın her detayı gerek renk, gerekse dizayn olarak enerji verimli Hollanda teknolojili ürünlerimize gönderme yapacak şekilde oluşturuldu. Bu yepyeni Baymak mağaza anlayışıyla marka değerimizi çok daha yukarı çekeceğiz” sözleriyle ifade ettiği bu yapılanmanın adı: “Uygulamacı Bayi Organizasyonu” başka bir tabirle “Orange Store”.
Baymak’ın yeni mağaza konsepti dört ana unsuru biraraya getiriyor ve bu anlayış üzerinden yükseliyor.

Modern dizayn teşhiri ve dış görselliği; eğitimli montaj ve uygulama ekipleri; tüketicilere gerekli teknik bilgiyi sağlayan makine mühendisleri ve güleryüzlü mağaza personeli…
NEDEN ORANGE STORE?
Bu yeni yapılanmanın Baymak için bayileri ve tüketiciler açısından farklı anlamları var. Öncelikle Baymak bu yapılanmayla, ürettiği yüksek teknolojili ve kaliteli ürünlerini olması gereken lokasyonda, doğru ve yeterli teşhir edilmesinden, eğitimli yetkililer tarafından doğru tanıtılmasından, işinin ehli eğitimli teknik ekip tarafından tüketicinin ihtiyacı olan alana uygun şekilde montajının ve taahhüdünün yapılmasından emin olacağı iş ortaklarını organize ediyor.

Bu iş ortaklarına ise çok önemli fırsatlar sunuyor. İlk olarak Orange Store yatırımcısı olacak bayilerine, yerel rakiplerinin bir adım önüne geçebileceği, müşterilerin ise hemen dikkatini çekecek davetkar, modern dizayna sahip bir mağazada yüksek teknolojili ürünlerini sergileyebilme olanağı veriyor. Belki daha da önemlisi Orange Store yatırımcıları, Baymak’ın kendileri için oluşturduğu uygun çalışma koşulları sayesinde ürünlerini alırken satın alma avantajlarından yararlanabilecek.

Buna ek olarak geniş ürün gamı sayesinde yılın 12 ayı iş yapabilme şansından, Baymak’ın tüketiciyi kendileriyle buluşturmasını sağlayan yıl boyu süren reklam ve tanıtım faaliyetlerinden, dönem sonu satış performansını ödüllendiren yüksek primlerden istifade edebilecek. Yani Orange Store’lar sektörün en ayrıcalıklı alım koşulları ve primlerine sahip taahhütçüleri olacak. 
Tüketiciler açısından ise ihtiyacına uygun, seçiminde fiyat/fayda performansını göz önünde bulundurabileceği, doğru, özenli ve tam zamanında montajını/taahhüdünü yaptırabileceği bir bayi yapısı oluşuyor.

SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?
Orange Store yapılanması öncelikle herkese açık. Yani tüm Baymak bayileri (Baymak ile direkt ya da Dağıtıcı Bayi kanalıyla çalışan bayiler ya da bayi olmayan taahhütçü firmalar) bu organizasyonun bir parçası olabilir.

Bunun yanı sıra farklı marka bayiliği olan firmalar ve iklimlendirme sektörüne ilk kez yatırım yapacaklar da Orange Store olabilecek.