Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çalışan güvenliği ve sağlığı ile çevre duyarlılığına uluslararası standartlar; AKG Gazbeton

[kutusag=4256]Çalışan sağlığı ve iş güvenliği standardı OHSAS 18001’i, tüm işletmelerinde aynı anda uygulamaya başlayan AKG Gazbeton, süreçlerinde; güvenli makinalar, güvenli çalışma ortamı, sağlıklı çalışan ve güvenli hareket unsurlarını temel prensipleri haline getiren, sektöründe öncü kurum olarak yerini kuvvetlendirdi.
 
AKG Gazbeton İşletmeleri, çevreye karşı duyarlılığını sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde, çevrenin korunması, kaynakların etkili kullanımı, enerji verimliliği, çevre dostu ürünleri ve  atık yönetimi konularındaki zorlayıcı hedefleriyle gösteriyor.
 
Çevre Yönetim Sistemi sayesinde, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre hazırlama sorumluluğuyla enerjinin verimli kullanılmasını sağlayan projelere imza atan AKG Gazbeton İşletmeleri, sektördeki tüm firmaları bu yaklaşımı taşımaya ve daha iyi bir gelecek hazırlamaya davet ediyor.
 
Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu, “Belgelerin AKG Gazbeton’a kazandırılması kurumsal gelişimin doğal bir sonucu. Sektörümüzde kurumsal sorumluluğumuz gereği çevre duyarlılığı, iş sağlığı ve güvenliğini  en yüksek düzeyde uygulayan firmaların başında geliyoruz. OHSAS 18001 ve ISO 14001’i alarak bu alanlardaki sorumluluğumuzu tescilledik. Bu iki belgenin gerekliliklerini, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’mizle bütünleştirerek firmamıza uyarlanmasını,  Entegre Yönetim Sistemi olarak tanımlıyoruz. Entegre Yönetim Sistemi kurarak ürünlerin ve  çalışanların müşteri gereksinimini her zaman sağlamasını standart değerlerle güvence altına almayı, temiz çevre bilinciyle hareket etmeyi, iş sağlığı ve güvenliğini her şeyden önce tutmayı, planlı ve sistematik faaliyetlerimizi yasalara tam uyum içinde sürekli geliştirmeyi amaçladık. Kurduğumuz sistemlerin çalışanlarımıza, firmamıza ve doğaya katkılarını artırarak, emin adımlarla daha ileriye taşımak hayatımızın bir parçası haline geldi. Yönetim sistemleriyle çalışmanın verdiği güvenle, tüm işletmelerimizde Entegre Yönetim Sistemi’ne geçtiğimizi açıklamaktan mutluluk duyuyorum” dedi.
Entegre Yönetim Sistemi ile sektörde öncü firmalar arasında yer alan AKG Gazbeton, 2015 yılında ve sonrasında da bu sistemin ileriye götürülmesi yönünde faaliyetlerini yürütmeye başladı. Genişleyen pazarı ve nitelikli çalışanlarıyla 2023 Türkiye’si için iyi hazırlanan AKG Gazbeton, koyduğu hedefler paralelinde büyümesine devam ediyor. Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği’ne üye kuruluşlar arasında, OHSAS 18001 ve ISO 14001 süreçlerine öncülük eden AKG Gazbeton, 2005 yılında da sektörün ilk CE belgesini almıştı.