Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

En güvenli kalıp sistemini kuran öğrencilere Doka’da kariyer fırsatı

Doka Kalıp, 23-25 Şubat tarihleri arasında İTÜ Kariyer Merkezi’nin 35 öğrenci kulübü ile organize ettiği İTÜ Kariyer Zirvesi 2015’e katıldı. Hızı ve güvenirliği ile ön plana çıkan Avusturya kalıp firması Doka, inşaat mühendisi öğrencileriyle case study gerçekleştirdi. Öğrencilere örnek projeler veren firma, bu projelere uygun güvenlikli kalıp uygulamalarını istedi. İşçi güvenliğini ön planda tutarak kalıp yapabilen öğrenciler Doka’da kariyer fırsatı yakaladı. Önce staja alınacak öğrencilerden başarılı olanlar ise Doka’da çalışmaya başlayacak.

“HEDEF, İNŞAAT KAZALARI OLMAYAN BİR TÜRKİYE”
Doka Türkiye Genel Müdürü Ender Özatay, inşaatlarda iş ve işçi güvenliğinin önemine değinerek, “İnşaatlarda güvenlik birincil amacımız olmalı. İnsan yaşamından daha önemli hiçbir şey yok. Bu yüzden inşaat projelerinde geleceğin söz sahiplerini şimdiden bilinçlendirmek istedik. Amacımız inşaat kazalarının olmadığı bir Türkiye” dedi.