Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Havaalanları İçin Güzel, Dayanıklı ve Çevreci Karo Halıları: Milliken

Havaalanı, birçok insanın kullandığı, zaman geçirdiği bir yerdir. Hele ki bu uluslararası öneme sahip bir “hub” ise, dünyanın her yerinden insanlar buradan gelip geçer, havaalanının bulunduğu şehir ve ülke hakkında ilk ve bazen de tek fikirleri burada oluşur. Bu nedenle havaalanının her detayı önemlidir. Yer halısı ise, havaalanının genel havasını belirlediği için en önemli tercihlerden biridir.

Milliken, hem havaalanlarının özel ihtiyaçlarını karşılayabilecek, hem de olumlu bir estetik etki sağlayacak karo halılar üretiyor. 1×1 metre boyutundaki ürünler, Milliken’in ABD ve İngiltere’deki fabrikalarında, etkileyici desenleri kısa sürede uygulayabilen Militron Üretim Teknolojisi ile üretiliyor.

Milliken halıların ayırt edici özelliklerinden biri de keçe taban. Bu özel taban, ortamdaki sesleri absorbe ediyor. Bu sayede, hem yürüyen hem bekleyen yolcular benzersiz akustiğin konforunu yaşıyor.

Havaalanı halıları için olmazsa olmaz özelliklerden biri de, dayanıklılık. Miliken, dünyanın belki de en yoğun insan trafiğine dayanıklı olan halıları üretiyor.

Milliken, kendini daha kaliteli ürünler geliştirmenin yanı sıra çevreyi koruyan, enerjiden tasarruf eden, üretimde atık miktarını azaltan yenilikçi fikirler bulmaya adamış bir firma. Bu adanmışlık, sürekli gelişimi de beraberinde getiriyor ve Milliken tüm aşamalarda “nasıl daha verimli ve çevreye duyarlı olabiliriz” sorusuna cevap aramaya devam ediyor.

Bu anlayış, Milliken’in tüm üretim tesislerinin, dünyanın en yüksek çevresel sorumluluk sertifikası olan ISO 14001’i almasını da sağladı. Ayrıca Milliken, çok az ABD firmasının alabildiği Malcom Baldridge Quality Award,  TPM Award, European Quality Award, British Quality Award ve Canadian Quality Award gibi ödüllere layık görüldü.