Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İzmir’e Ontan imzası: Ontan Bayraklı

İzmir’den alınan ilham ile planlanan Ontan Bayraklı; 1+1 ve 2+1 daireleri, 15. katta yer alan panoramik körfez manzaralı bir havuz,11.katta yer alan fitness salonu, SPA ve jenerasyon merkezinin yanı sıra; modern ofis ve mağazalardan oluşan mimari projesi, rezidans hizmeti ile her katında ayrı bir sürpriz sunacak.

Fark yaratan mimari konsepti, kişisel tercihlere göre tasarlanabilen özgün mekânları ile      Ontan yaratıcılığının izlerini taşıyan proje, yenilikçi ve özgür bir iş ve yaşam alanı yaratacak.
Bulunduğu yer itibariyle şehrin iş, eğlence, alışveriş merkezlerine yakın konumlandırılan proje, otopark, çocuk oyun alanı ve güvenliğin yanı sıra house keeping, kuru temizleme, ütü servisi, vale, oto yıkama, elektrikli araçlar için şarj ünitesi, konsiyerj hizmetleri, sinema odası, çöp toplama hizmeti, dairelere teknik servis, genel rezervasyon ve sağlık hizmetleri gibi 5 yıldızlı otel konforunu rezidans hizmetleri ile birleştirecek.  İzmir’in yeni iş ve sosyal yaşam merkezi olan Bayraklı’da toplamda 30.000 m² inşaat alanına sahip projede, 329 adet bağımsız bölüm bulunuyor.
Bu bağımsız bölümlerin 261 adeti rezidans, 51 adeti ofis ve 17 adeti mağazadan oluşuyor.

Ontan Bayraklı, kendine özgü yatay yükselen mimarisiyle, 15. kattaki havuzda yüzerken ya da spor yaparken izlenebilecek eşsiz Körfez manzarasına sahip ve hayatınızı kolaylaştıracak pek çok sosyal imkânı da bir arada sunan özel bir proje. Rezidans hizmetleriyle de Ontan Bayraklı’da yaşam, başladıkdan sonra konforun en üst düzeyde olmasını planlandı. İzmir’de son dönemin yükselen iş ve yaşam alanı Bayraklı’da bölgenin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan Ontan Bayraklı, aynı zamanda yatırımcılarına da önemli fırsatlar sunuyor.

ONTAN İNŞAAT HAKKINDA
Ontan İnşaat 2007 yılında İnşaat Mühendisi Onur Öktem ve İnşaat Mühendisi Taner           Akçınar tarafından kurulmuştur. Gayrimenkul geliştirme ve taahhüt şirketin ana iki faaliyet kolunu oluşturmaktadır. Yakın bir süre içerisinde şirketin bünyesine turizm ve enerji kolları da dahil olacaktır. Gayrimenkul geliştirme kolunda MYVIA ve MODDA markalarıyla İzmir’de önemli projeler hayata geçirmiştir. Ontan İnşaat kurulduğu dönmeden itibaren her yıl yüzde 100 ve üzerinde büyümektedir.

Kısa süre içerisinde İzmir’deki önemli inşaat şirketlerinden biri olan Ontan İnşaat, nihai hedef olarak aralarında 34 Türk firmasının da bulunduğu ENR-225 listesine girmeyi belirlemiştir. Gayrimenkul geliştirme alanında İzmir’in son dönemdeki çeşitli yenilikçi projeleri Ontan İnşaat tarafından hayata geçirilmiştir.

MYVIA Bahçe Projesi
Bulunduğu bölgenin en çok dikkat çeken projesi MYVIA Bahçe projesi tamamlanarak, bağımsız bölümler teslim edildi. Yenilikçi mimarisi ile konumlandırıldığı bölgede ihtiyaçlara cevap veren MYVIA Bahçe; toplamda 320 bağımsız bölümün bulunduğu, 1+0, 1+1, 2+1 ve mağazalardan oluşan yapı biçimi ve sunduğu zengin sosyal imkânlar ile hayatı doyasıya yaşamak isteyenlere ve yatırımcılara farklı bir alternatif sunuyor.

MYVIA 414 Projesi
MYVIA 414 projesi ile İzmir’deki ilk All In One Concept projesi hayata geçti. 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler, 80 mağazalı bir AVM ve bir şehir oteli aynı proje altında bir araya geldi.  Yüksek standartdaki özgün mimari tasarım, yapısal özellikler, sosyal olanaklar ve bulunduğu konum itibariyle hayatı kolaylaştırmak için pek çok imkân ile ayrıcalıklı bir dünya oluşturuldu.

MODDA Mavişehir Projesi
MODDA Mavişehir üst segment bir konut projesi olarak tasarlandı. Mavişehir’de bulunan proje 2+1 ve 3+1 daire tiplerinin bulunduğu konutlardan oluşuyor. Mimarisi ile ön plana çıkan proje başta ulaşım olmak üzere Mavişehir bölgesinin avantajlarından da en üst düzeyde yararlanılıyor. Konum olarak İzmir’in prestij bölgelerinin başında gelen Mavişehir bölgesinde bulunan MODDA Mavişehir’de yaşam başladı.