Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Neden porselen karo?

[kutusag=4245]Seramik ve Porselen aynı malzemeden farklı tekniklerle üretilen ürünler. Sadece uygulanan reçeteler değişiklik gösteriyor.
Seramiğe göre daha pahalı olan porselen, daha üst sıcaklıklarda pişiriliyor. Yaygınlaşması ise büyük ölçülerde üretilip uygulanması ile gerçekleşti. Artık yerde 30×30 cm ebatlarını kullanılmıyor. Büyük ebatlar tercih ediliyor. 60x 120 cm, 75 x 150 cm, 80 x 80 cm gibi ölçülerdeki karolar daha yaygın. Bu ürünler her yere rahat rahat döşenebiliyor. İç mekân ya da dış mekân fark etmiyor üstelik. Sıfıra yakın derzle döşenmesi ise seramikte hep tenkit edilen, kirlenen derzler konusunu da bertaraf etmiş oldu.
Tüm kolaylığının ve sağladığı avantajlarının yanı sıra porselen, seramiğe göre daha ustalık isteyen bir malzeme. Uygulayıcı ustanın malzemeye daha dikkatli davranması gerekiyor. Doğal taş ile kıyaslandığında ise porselen karonun inceliği ön plana çıkar. Doğal taş 2 cm iken porselen 8 mm. Porselen ince olması ile beraber mukavemeti de yüksek bir ürün. Tüm bu lüks olarak algılanan özelliklerine rağmen fiyatları da gayet makul.