Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı

[kutusag=4249]Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
Yeşilköy’de oturuyoruz. Uzun zamandır burada yaşıyoruz. Alışkanlık, düzen, aile gibi sebepler önemli etkenlerin başında geliyor.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
Bir evin olmazsa olmazı kesinlikle “huzur” bana kalırsa. İnsan dışarıda ne yaşıyorsa yaşasın, evinin kapısından girdiğinde huzura kavuşabilmeli, rahatlayabilmeli. Bunun yanında elbette şehir hayatının büyük gereksinimi olan güvenlik, akraba ve arkadaşlara yakın mesafede olmak gibi faktörler de büyük önem taşıyor.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
Evde konfor, o evde yaşayan kişilerin huzurlu, mutlu ve güvenlik içerisinde olabilmeleriyle birebir ilintili aslında. Çocuklarınız güven içerisinde sosyalleşebiliyorsa, yetişkin bireyler de aynı şekilde huzur içinde vakit geçirebiliyorsa, bu en büyük konfordur.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
Malum artık tüm aile bireyleri yalnızca akşamdan akşama birlikte vakit geçirebiliyor. İki çocuğum var. Onlarla kaliteli zaman geçirebilmek için bir anne olarak elimden geleni yapıyorum. Bu bazen birlikte oyun oynamak oluyor; bazen birlikte yemek yapmak, kitap okumak, film seyretmek… Heyecanla günlerinin nasıl geçtiğini anlatmalarını dinlemek çok hoşuma gidiyor.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
Açıkçası hiç düşünmedim. Burada doğduk, burada büyüdük. Sonuçta Türkiye her açıdan çok güzel bir ülke. Olur da ileride farklı sebeplerden başka bir yerde yaşama fikri gündeme gelirse, Amerika olabilir. Farklı kültürlerin iç içe yaşaması, yeşil alanların çokluğu, tercih sebeplerimin başında geliyor.