Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Güvenli teras ve bahçeler

Güneş parlak ve sıcak yüzünü göstermeye başladı. Şimdi bahçelerde ve teraslarda  hayatın ve mevsimin tadını çıkarma zamanı… Ancak evlerin dışında priz, elektrik düğmesi bulunuyorsa güvenlik konusuna eğilmek gerekiyor. Çünkü özellikle bahar aylarında ansızın bastıran yağmurlar, ister bahçelerde çimler biçilirken ister keyif çayı içilirken hayatları tehlikeye atabilir. Elektrik düğmesi ve priz sektöründe yenilikçi ürünleriyle tanınan VİKO, ıslak ve nemli alanlar için ürettiği Pacific serisi ile önce güvenliği düşünüyor.

Güvenlik her şeyden daha önemli… Tasarımı ile kullanılan alanlara dekoratif bir estetik katan Pacific priz ve elektrik düğmeleri, IP54 özelliği ve özel topraklama sistemi ile sıçrayan suya olduğu gibi toza karşı da koruma sağlıyor.
Bu sayede havuz kenarlarında, teras ya da bahçelerde güvenle kullanılabiliyor. Üstelik modüler tasarımı sayesinde sadece üst kapağını değiştirerek zevkinize ya da kullandığınız alana uygun kombinasyonlar yapmanız mümkün hale geliyor. Yaratacağınız kombinasyonlar isteğinize göre yatay ya da dikey de olabiliyor. Tüm ürünler tek bir ürünmüş gibi kompakt şekilde bir araya da gelebiliyor.

Pacific serisi, kullanım ve montaj açısından da birçok avantaja sahip. Pacific serisi ürünleri farklı kılan bir diğer özellik ise patentli özel asimetrik conta sistemi. Asimetrik conta sistemi ile duvara en yakın noktadan kablo montajı yapılabiliyor. Özel tasarımı ise 3 farklı çapta kablo girişi seçeneği yaratıyor.