Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İnşaat sektörü için ERP zamanı: IFS

“IFS İnşaat-Taahhüt Çözümü”, inşaat sektörü dinamiklerine ve ihtiyaçlarına tam anlamıyla uygun yeni nesil bir ERP çözümü. Büyük çaplı altyapı projeleri yapan (köprü, tünel, havayolu, demiryolu, metro, offshore istasyonları) ana yüklenici firmalar, bu firmalara taşeron olarak hizmet veren alt yüklenici firmalar ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren toplu konut, alışveriş merkezleri, kamu hizmet binaları gibi inşaat projeleri yapan firmaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiş ve temelinde proje bazlı çalışmanın gereksinimlerini destekler şekilde merkezi İngiltere’de olan özel geliştirme ekibi ile 15 yılı aşkın sürede sektörel çözümler sunacak şekilde tasarlanmış.

IFS İnşaat-Taahhüt Çözümü, taahhüt ve inşaat firmalarının ihale hazırlık sürecinden keşif çalışmalarına, şantiye operasyonlarının planlanması ile imalat süreçlerinin takip edilmesinden şantiye stoklarının yönetilmesine, hakedişlerin yönetiminden Primevera ve Ms Project entegrasyonuna, proje bazlı maliyet analizlerinin yapılmasından satış ve CRM süreçlerinin entegre yürütülmesine, dağınık lokasyonlarda bulunan şantiyelerin ve depoların yönetilmesinden, makine parkının bakım yönetimine kadar inşaat ve taahhüt sektörünün ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan bir çözüm sunuyor.

IFS ERP, sektörde kullanılan bazı yerel yazılımların aksine diğer destekleyici modüller ile insan kaynaklarından bordroya, doküman yönetiminden iş güvenliği ve kalite kontrol uygulamalarına, finanstan bütçe ve nakit akıma kadar firmaların ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri içeren sektörel çözümleri ile tam kapsamlı bir ERP sağlar. IFS’nin globalde büyük inşaat ve taahhüt referanslarının yanında Türkiye’de de alanının prestijli ve öncü inşaat referansları bulunuyor.
2006 yılından bu yana Sinpaş Yapı ve grup firmalarının IFS’i tercih etmesi ile inşaat sektörüne hızlı bir giriş yapan IFS Türkiye, Azer İnşaat, Makyol, Özaltın, İnanlar, Ofton, DİA Holding, Dap Yapı, Dost İnşaat, Tensaform, Çağla Grup, Numanoğlu, Prefi, Dorçe Holding, Vefa Prefabrik gibi pek çok inşaat ve taahhüt firmasının süreç yönetiminde tercih edilen ERP yazılımı konumunda. IFS’in bu kadar çok inşaat firması ile çalışmasında iki temel etkenden ilki tamamen inşaat sektörüne uygun çözümleri diğeri ise sektör deneyimi olan uzman danışman kadrosu. IFS Türkiye, inşaat sektörü için bilgisayar ve endüstri mühendislerinden oluşan, aynı zamanda inşaat mühendislerinin de yer aldığı bir inşaat proje ekibi ile müşterilerine hizmet veriyor. IFS ERP sektör bağımsız bir yazılım olmasına karşın inşaata özel birçok modül ve uygulamayı standart olarak müşterilerine sunuyor.
Bu da toplam sahip olma maliyetinde ciddi bir avantaj sağlıyor. IFS ERP  Yüzde 100 web tabanlı yapısı ile inşaat sektörü gibi dağınık yapılardaki en büyük gerekliliği karşılıyor. IFS Applications SOA-komponent bazlı mimarisiyle geliştirilmiş teknolojisi sayesinde firmaya özel geliştirme yapmak son derece kolay ve hızlı. Özellikle son versiyonu IFS 8 ile mobiliteye de büyük yatırım yapılarak heryerden sisteme bağlanmayı daha kolay hale getiriyor.

IFS Türkiye şu anda 200’e yakın müşteri ve 10 binden fazla kullanıcı ile sektörde en fazla implementasyona sahip 2. ERP yazılımı konumunda.

Gartner gibi bağımsız araştırma kuruluşlarının yayınladığı raporlarda da ERP alanında “Liderler” kategorisinde yer alan iki firmadan biri olarak sektördeki gücünü kanıtlıyor.