Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4264]▶ Ataşehir’de oturuyorum. Orada oturma kararını aldığımız dönemde ofisime ve ders verdiğim üniversiteye yakın oluşu etkili oldu. Orayı çok benimsedik ve kendi çevremizi kurduk. Yakınlarımız da o bölgeye geldiler. Eşim ve çocuğum için daha kolay bir bölge olması nedeniyle trafiğine rağmen Ataşehir’de kalmaya devam ediyoruz.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Bahçesi, güvenli olması ve bana yuva hissiyatını vermesi. O sıcaklık benim için çok önemli. Evim hem mahremim hem de kişiliğimi yansıttığım bir yer. Evime çok yatırım yapan biriyim. İçerideki tekstilleri, duvar kâğıtlarını, renklerini evin kıyafeti olarak görürüm. Sürekli yenilerim, değiştiririm. Kendimi mutlu hissettiğim bir yuva olsun isterim.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Yine beni yansıtması derim. Malzemesi, rengi, nasıl bir mobilya konfigürasyonu olduğu önemli. Bence kadın, evin içinde erkekten daha etkin. Erkek daha donanımsal özelliklerine, güvenliğine, konumuna bakıyor. Kadınsa o evi yuvaya dönüştürüyor. İçinde rahat hareket edebildiğim, benim yaşam şeklime göre konfigüre edilmiş olması benim için konfor manasına geliyor.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Hiç yerinde oturabilen biri değilim. Her zaman birkaç işi bir arada yaparım. Kitap okurken müzik dinlerim mesela. Piyano çalmayı seviyorum. Vaktim olursa vitray yapıyorum. Kızımla vakit geçiriyorum. Mutfağı severim ama kendimi mutfağa adamış biri de değilim. Dünya mutfağından yeni menüleri denemeyi çok severim. Evde çok vakit geçiremiyorum ama evde olduğum zaman da böyle kişisel zevk aldığım, işten biraz arınmaya çalıştığım aktivitelerle zamanımı dolduruyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ İşim gereği çok ülkede bulundum. Akademisyen kimliğimle birçok ülkede gerçekleştirilen etkinliklerde yer aldım. İşim ve kişisel zevkim sebebiyle de dünyayı geziyorum. Tatil anlayışım da her seferinde yeni yerler görmektir. Hiçbir zaman bir otele gidip bir hafta tatil yaptığımı hatırlamıyorum. Bu kadar alternatifin içinde gördüğüm şehirler içerisinde en çok sevdiğim şehir İstanbul. Uçağın tekerlekleri buraya değdiğinde ben daha da mutlu oluyorum. Bunu çok samimi söylüyorum. Kısa süreli her yerde yaşarım ama uzun vadeli düşünemem. Ben Türk kültürünü, ahlaki yapısını ve değerlerini seviyorum. Bu sıcaklıktan vazgeçemem.