Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sika Türkiye, Beton 2015 Fuarı’ndaydı

Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden inşaat sektörünün temeli beton ve beton teknolojilerine yönelik sektörün en büyük buluşması Beton Fuarı, geçtiğimiz ay İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarda beton katkıları grubuyla yer alan Sika Türkiye standı da ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

Çimento ve beton teknolojisinin Sika’nın en yetkin olduğu alanlar olduğuna dikkat çeken Sika Türkiye Beton Hedef Pazar Müdürü Turgay Özkun, Beton İstanbul 2015’de stantlarında birçok yeni ürünü tanıtma şansı bulduklarını söyledi.

Beton İstanbul 2015’in tüm sektörü bir araya getiren bir organizasyon olduğunu belirten Özkun, Türkiye’nin Avrupa’daki en büyük hazır beton üreticisi konumunda olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Sika sahip olduğu global tecrübesiyle, değişen pazarlarda yeniliklerini hızlı aksiyonlarla sunmakta, bunu yaparken de doğal kaynakların korunması, enerji tasarrufunun sağlanması gibi konulardaki hassasiyeti ile sürdürülebilir bir geleceğe de katkı yapmaktadır.”

Kentsel dönüşüm, İstanbul Boğaz Geçiş Hattı projesi, 3. havaalanı, köprü projeleri ve yüksek hızlı tren projelerinin bu yıl da hazır beton sektörünün sürükleyicisi olacağı öngörüsünde bulunan Sika Türkiye Beton Hedef Pazar Müdürü Turgay Özkun “2015 yılında da birçok büyük ve önemli projede Sika ismi duyulmaya devam edecek” diye konuştu.

SİKA BETON GRUBU ÜRÜNLERİ
Sika, en yetkin olduğu alanlardan biri olan çimento ve beton teknolojisinde, 100 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimiyle, çimento üretiminde kullanılan kapasite arttırıcı ve öğütme kolaylaştırıcılarından, hazır beton ve prekast beton üretimindeki amaca özel kimyasal katkı teknolojilerine kadar uzanan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Sika Grind ürün grubu ile çimento, Sika Viscocrete teknolojisiyle ise hazır beton üreticilerine eşsiz avantajlar sunuyor.