Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tremco Illbruck, yeni yüzü ile İstanbul Cam Fuarı 2015’te yerini aldı

Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da geniş bir coğrafyada hizmet veren ve uzun yıllardır ileri teknolojiye dayalı sızdırmazlık sistemlerinin lider üreticisi olan Tremco Illbruck, sızdırmazlık, yapıştırma, su yalıtımı ve pasif yangın koruma sistemleri ile ilgili geniş ürün gamı ile bu sektördeki yerini, önemini ve tecrübesini fuar süresince ziyaretçileriyle paylaştı.

Geçtiğimiz yıllarda yeni markalaşma sürecine giren firma, başta şirket logosu olmak üzere farklı çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. Firmanın çatısı altında bulunan Illbruck, Tremco, Nullifire ve Pactan markalarının da yeni yüzleri ile gelecek günlerde sıkça karşılaşacak gibiyiz. Fuar alanında özellikle ısıcam, strüktürel ve izolasyon sistemlerine ait birçok sızdırmazlık malzemesi müşteriler tarafından yoğun ilgi gördü.
Başta Illbruck ve Tremco markalı ürünlerinin yoğun ilgi gördüğü stantta ayrıca sadece pasif yangın dayanımı sistem odaklı stratejik bir Tremco Illbruck markası olan Nullifire markalı ürünler de yerini aldı.

AR-GE çalışmalarına devam eden ve her sene daha kaliteli ürün ve hizmet politikasıyla ilerleyen firmada bu sene en önemli gelişim hibrid ürünlerde oldu. Illbruck markası bünyesinde bulunan hibrid ürünler her geçen gün daha fazla uygulamaya çözüm oluyor. Solvent ve izosiyanat içermeyen ürünler iç ve dış uygulamalar için ideal ve soğuk havalarda bile kolay ekstrüzyon gösteriyor. Birçok yüzeye yapışma sağlayan bu ürünler boyanabilir ve kalıcı elastikiyet sağlıyorlar.
Avrupa’daki 6. fabrikasını İstanbul’da konumlandıran Tremco Illbruck, Türkiye’de strüktürel silikon üretimine başlayan ilk firma. Gelecek aylarda üretim kapasitesini artırarak farklı ürünlerinin de üretimini üstlenecek olan İstanbul fabrikası hem yerel hem Avrupa hem de pazarı için stratejik bir güç haline gelecek.  Yerel pazarlara sıkı şekilde bağlı kalarak Avrupa’daki üstün tecrübesi ile 2005’te başlayan kalite anlayışını daha uzun süre sunmak için çok uzun zamandır çalışıyor. Zorlu piyasa koşullarında işleri kolaylaştıracak sistem çözümleri, tüketici ihtiyaçlarını karşılama ve tek elden malzeme tedariki sağlayan Tremco Illbruck, geliştirmekte olduğu ve yüksek düzeyde sertifikalı ürünleriyle sektördeki öncü konumunu koruyarak müşteri memnuniyeti sağlamaya devam ediyor.