Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“A’Design Award 2015” ödülüne layık görüldü

[kutusag=4313]A’Design Award sonuçları her yıl başarılı akademisyenler, seçkin basın mensupları, yaratıcı tasarım profesyonelleri ve tecrübeli girişimcilerden oluşan, uluslararası jüri üyeleri tarafından belirleniyor. İyi tasarım örnekleri ve prensipleri üzerine farkındalık yaratmak amacıyla kurulan A’Design Award yarışmasının en büyük amacı farklı ülkelerdeki tasarımcıları, şirketleri ve markaları insanların faydalanabileceği daha iyi ürün, servis ve sistemler kurmak için teşvik etmek. A’Design Award bu nedenle tüm dünyadaki tasarımcı ve markalara katma değer sağlayan, fonksiyonel, estetik ve sürdürülebilir ürünler yaratmaları için itici güç sağlıyor.

Yurt içinde ve yurt dışında nitelikli projeleri hayata geçirmek amacı ile 2005 yılında Emre Omay ve Batu Derer tarafından kurulan DererOmay Mimarlık, dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı uluslararası tasarım yarışması olarak nitelendirilen “A’Design Award & Competition 2014-2015” bünyesinde ödül almaya layık görüldü. İç mekân tasarımı DererOmay Mimarlık tarafından gerçekleştirilen, Genel Energy Merkez Ofisi projesi “İç Mekân, Perakende ve Sergi Tasarımı” kategorisinde A’Design Award ödülünün sahibi oldu.
Mimari uzmanlık alanları başta ticari yapılar, otel, konut, restoran, SPA, ulaşım ve eğitim yapıları olmak üzere DererOmay Mimarlık tarafından gerçekleştirilen bir çok proje yerli ve yabancı firmalarla uzun vadeli işbirliklerine dönüştü. Firma ortaklarının yerel ve uluslararası projelerde edinmiş oldukları tecrübeler doğrultusunda, konusunda uzman bir ekip ile insana ve doğaya saygı duyan, çağdaş ve farkındalık yaratan projelere imza atmak hedef alınıyor.