Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Neden taş yünü?

ISI VERİMLİLİĞİ VE DAYANIKLILIK
[kutusag=4294]Hammaddesi taş olan tüm Rockwool yalıtım ürünleri, bina ömrü boyunca doğal olarak sağlam ve dayanıklıdır. Benzersiz fiziksel yapısı sayesinde Rockwool taş yünü ürünleri şeklini ve sertliğini muhafaza eder; sıcaklık ve nem değişikliklerinden etkilenmez. Rockwool yalıtım malzemeleri boyutsal kararlılık gösterir. Yıllar sonra bile ürün performansında bir değişiklik olmaz. Aynı zamanda mükemmel bir ısıl performans sunar. Sıcak iklimlerde ısıyı dışarıda ve soğuk bölgelerde ise içeride tutan mükemmel ısıl özellikleri, taş yününün fiziksel yapısı içerisinde hapsolmuş olan küçük hava keseciklerinden gelir. Rockwool taş yünü nemin içinden geçmesini sağlayarak binalarda etkili bir yoğuşma yönetimi sağlar, su iticidir.
YANGIN GÜVENLİĞİ
Rockwool ürünleri EN 13501-1 yangına tepki testleri sonucunda Euroclass A1 kapsamında yanmaz malzeme olarak sınıflandırılmıştır. Yangına karşı tepki sınıfının A1 olması mimarlar, yatırımcılar ve son kullanıcılar açısından önemli bir seçim nedenidir.
A1 sınıfı yanmaz Rockwool taş yünü yalıtım malzemeleriyle projelerin daha tasarım aşamasında yangın güvenliği sağlanmış olur. Rockwool yalıtım ürünleri tasarımlara özgürlük katar, yangın riski yüksek olan yapılar Rockwool ile korunur. Yangının binanın taşıyıcı strüktürüne ulaşması engellenir. Elyaflı yapısı 1000 °C’ye kadar erimez. Binada kullanılan diğer kaplama malzemelerine uyum gösterir, yangın esnasında sistemin bütünlüğünü sağlar. Yönetmeliklerde yangın güvenliği için gerekli REI 30-60-90-120 yangına dayanım sürelerine Rockwool yalıtımı ile kolayca ulaşılabilir.
ÜSTÜN AKUSTİK PERFORMANS
Rockwool taş yünü ürünleri, inşaatlarda kullanılan en etkili akustik yalıtkanlar arasındadır. Rockwool yalıtım ürünlerini kullanmak trafik ve caddeden gelen dış gürültülere veya katlar ve odalar arasındaki iç gürültülere karşı gerçek bir azalma sağlar. İster bir okul koridoru, bir konser salonu ister yeni bir evin odaları, Rockwool taş yünü her alan için doğru akustik ortamı tasarlamanıza imkân tanır.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Sürdürülebilir, geri dönüşümlü ve yeşil Rockwool ürünleri LEED ve BREEAM sertifikası adayı projeler için en uygun seçimdir. Rockwool yalıtım ürünleri yalnızca sürdürülebilir binalar yaratmakla kalmaz – üretiminde de sürdürülebilir yöntemler kullanılmaktadır.
Bağımsız denetçiler pasif yalıtım ile tüketimin azaltılmasının enerji tasarrufunun ilk adımı olduğunu kabul etmektedir. Rockwool’un geniş ürün yelpazesi yeni ve mevcut binalarda dayanıklı, verimli ve çok yönlü termal yalıtım avantajlarından yararlanılmasını sağlar.
Rockwool taş yünü doğal, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir kaynaklardan yaratılmıştır. Taş mineral yünü ürünlerimiz, doğada bulunan ve sürekli yenilenen diyabaz kayalardan üretilmektedir. Yüksek teknolojili üretim sürecimiz çevreye duyarlı bir yaklaşım sağlamak için filtrelerden, ön ısıtıcılardan, art yakıcılardan ve diğer temizleme toplama sistemlerinden yararlanmaktadır. Rockwool yalıtımı ömrü boyunca, üretiminde kullanılan enerjinin 100 katından fazla tasarruf eder.