Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yeni bir konsept: Hava ile çalışan vakum asansörler

VAKUM ASANSÖR NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

Farklı talepleri karşılamak amacıyla 2 ayrı tipte üretilen ve 15 m yüksekliğe ulaşabilen vakum asansörler, 2 ila 6 duraklı olup tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygun modeli de mevcut. Asansör kuyusu veya makine dairesi gerektirmediği için kurulumu son derece kolay olan ENI vakum asansörleri, evinizin istediğiniz bir kısmına rahatça uygulanabiliyor.
Minimum alan kullanımı ile yapılara kolayca uyum sağladığı için yeni inşaa edilen veya var olan bir projeye rahatlıkla montajı gerçekleştiriliyor. Yolcu kapasitesi 1 ila 3 kişi arasında değişen asansörler son derece yumuşak kalkış ve duruş mekanizmasına sahip. Yenilikçi ve modern tasarıma sahip 360o panoramik görüş sağlayan vakum asansörler ile evlere ferah ve şık bir görünüm kazandırılabilir.

GÜVENLİ VE ÇEVRE DOSTU ASANSÖR

Devrimsel nitelikteki ENI vakum asansörleri kalkış sırasında minimum enerji harcarken iniş sırasında hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaz, yerçekiminden yararlanarak inişini tamamlar. Kablo, makara veya piston bulunmadığı için yağlama ve bakım gereksinimi de minimum düzeyde. Her türlü binaya uyum sağlayan yapısı sayesinde 1-2 günde montajı gerçekleştiriliyor, istenmesi halinde kolayca demonte edilerek başka bir mekâna taşınabiliyor.

2012 yılında İspanya’da faaliyetlerine başlayan ENI vakum asansörleri, son derece güvenli yapılardır. Herhangi bir elektrik kesintisi sırasında, asansör kabini otomatik olarak en düşük seviyeye iner ve kapılarını açarak yolcuların dışarı çıkmasına olanak tanıyor. Üstelik bunları yapmak için hiçbir enerjiye ihtiyaç duymaz. Ayrıca kullanılan devreler 12 V olup elektrik çarpma riskini ortadan kaldıracak şekilde tasarlanıyor.

HMF Asansör, standart 3 rengin dışında opsiyonel renk seçeneklerinin de mevcut olduğu vakum asansörler ile teknoloji ve şıklığı bir arada sunuyor.