Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Binalarda nostalji esintisi

Eski fotoğraflarda gözümüze çarpan tuğla evler, içimizde engel olamadığımız bir sıcaklık yaratıyor. Bizleri bir anda yıllarca öncesine ve unutamadığımız çok güzel günlere götürüyor. İşte tuğla evlerin o nostaljik dokusu, şimdi zaman tünelinden geçip günümüze geliyor. Ülkemizin ateş tuğlası tekniğiyle klinker tuğla üretimi gerçekleştiren tek fabrikası konumunda bulunan ve alanında önde gelen kuruluşlardan biri olan EKOS Klinker Tuğla tarafından üretilen nostaljik tuğla serisi ile bu esinti binalarına taşınabiliyor. EKOS, klinker kaplama tuğlaları ürün gamına bir yenisini daha ekliyor. Markanın Nostalji adı verilen yeni ürün grubu sarı, kırmızı, kahverengi ve beyaz renklerde uygulanan klinker kaplama tuğlalarla, binaların cephelerine hareket katarken aynı zamanda yüzyıllardır alıştığımız degrade renk görüntüsünün de elde edilmesini sağlıyor.

Nostalji serisinde nar degrade, koyu nar degrade, doğal degrade ve koyu doğal olmak üzere istenilen kontrast da sağlanabiliyor. EKOS Klinker Tuğla’nın sahip olduğu üstün pişirme teknolojisi sayesinde, ürünler arasında ölçü farklılıkları ve deformasyon görülmüyor. Yönetilebilir renk tonlamasıyla, cepheler klinker tuğlanın doğallığının yanı sıra renk bakımından da doğal ve sıcak bir görünüme kavuşuyor.