Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dekar DK; Asmalı Evler, Asmalı Sokaklar ve Asmalı Bahçeler projelerinde Lineadecor’u tercih etti

[kutusag=4333]Dekar, önceliği insan odaklı olan, kaliteden ödün vermeyen, kültürün ve çevrenin korunması için çaba gösteren, mimari değerleri ve yaşam konforunu yükseltmeyi hedefleyen, projelerinde sürdürülebilirliğe önem veren bir firma. Bu yaklaşım içinde uzmanlaştığımız bahçeli ev projelerimizle, yaşama elverişli ebatlarda, doğayla ve peyzaj dokusu ile iç içe yaşanabilecek, fonksiyonel yaşam alanlarını sunmayı hedefliyoruz.
İç mimari tasarım sürecinde ise müşterilerimizin ev yaşamında rahat etmeleri önceliğimizdir. Özellikle çocuklu aileler için doğayla iç içe ama bir o kadar da ferah ve kullanışlı yaşam alanları oluşturuyoruz. Buna ek olarak evin hanımlarının en çok önemsediği mutfak alanlarına yenilikçi yaklaşımlar getiriyoruz.

Projelerimizde mutfaklarımızın büyük ve ferah olmasına özen gösteriyoruz.
Mutfakların kullanışlı ve şık olmasının yanında mutfak ile bütünleşmiş günlük oturma alanlarını da projelendirerek fonksiyonel yaşam alanları oluşturuyoruz.

İç mimari konseptlerimiz günümüz insanının yaşantısına uygun yenilikçi, kaliteli ve doğal malzemeler ile yaşam alanları oluşturmak üzerine kurulmuştur.

İÇ MİMARİ KONSEPT
İç mimari konsept çalışmaları da titizlikle üzerinde çalıştığımız bir konu. Mekânların yeterli büyüklüklerde ve oranlarda olmasından, renk ve malzeme kararlarına kadar birçok konu üzerinde uzun çalışmalar yapıyoruz.

Önceliğimiz her zaman fonksiyonel olmaktan yanadır. Bununla birlikte güncel trendler ile eskimeyecek renk ve malzeme kararları alıp şık ve yaşanılası mekânlar kurguluyoruz. Oluşturduğumuz temel dekorasyon karakterlerinin aynı zamanda bu evlerde yaşayacak herkesin kendi tarzlarında yapacakları tefrişlendirmeye uygun olmasına da özen gösteriyoruz.

MUTFAK TASARIM KRİTERLERİ
Aile yaşantısında en önemli kullanım alanlarından biri de şüphesiz ki mutfaklardır. Dekar olarak bunun bilinci ile mutfak alanlarımızı tasarlıyoruz ve mutfak alanlarının sadece mutfak fonksiyonu ile sınırlı kalmasını istemiyoruz. Bu sebeple günlük yaşantının büyük bir kısmının keyifle yaşanabileceği mutfak ve günlük yaşam odalarını iç içe tasarlıyoruz. Bu sayede evin hanımı mutfak işleri ile ilgilenirken, çocuklar ile birlikte olmaya veya günlük işlerini yapmaya da devam edebiliyorlar. Dolayısı ile mutfak ile bütünleşmiş bir oturma alanı çok tercih edilen ve rahat edilen bir birliktelik oluşturuyor. Bu kombinasyona bir de zarif detaylar ile güzel bir mutfak ünitesi eklenince mutluluk kaçınılmaz oluyor.

LINEADECOR’U TERCİH ETME NEDENİ

Uzun yıllardır bu işte tecrübeli ve kurumsal yapıda bir firma ile iş ortaklığı yapmak bizim kalite standartlarımızı da yükseltiyor. Ayrıca sürekli yenilenen, zamana uygun malzeme ve tasarımlarının olması da en önemli tercih sebeplerimizden biridir. Buna ek olarak teslim sonrası hizmetlere de çok önem veren bir firmayız. Büyük projeler yapmakla birlikte müşteri hizmetlerinde butik olmaya ve müşterilerimizle temas halinde olmaya özen gösterdiğimiz için teslim sonrası hizmetlerin kalitesi de olmazsa olmazlarımızdan.
Lineadecor’un kalite yaklaşımımıza uygun bir yapılanma ile hareket etmesi ve servis hizmetlerinde de bu anlayışa sahip olması Lineadecor’u tercih nedenlerimiz arasında yer alıyor.

KULLANILAN ÜRÜNLER
Asmalı Evler projesinde lineadecor tema, dora ve mia modelleri, Asmalı sokaklar projesinde lineadecor neo model Asmalı Bahçeler projesinde lineadecor neo model mutfaklar tercih ettik.

Özellikle konseptimize uygun parlak lake görüntüsündeki modülleri 2 renk alternatifi ile kullandık. Tezgâh üzeri duvar kaplaması olarak cam kullandık ve çok şık quartz tezgâhlar ile kombine ettik.
İŞ BİRLİĞİ SÜRECİ
Mimari projeler oluştuktan sonra iç mimari proje ekibimiz, mutfak konseptlerini oluşturup mutfak detayları için Lineadecor ile görüşüyor.
Lineadecor’un deneyimli projelendirme grubu ile koordineli olarak yapılan çalışmalarda tüm uygulama detayları, modüllerin yerleşimi, tesisat çözümleri dâhil irdelenerek alınan kararlar doğrultusunda Lineadecor imalat projelerini oluşturup onayımıza sunuyor. Son değerlendirmelere göre varsa revizyonlar da tamamlanarak üretim onayları veriliyor. Üretim aşamasında hem taahhüt edilen süreler hem de kalitede yakaladığımız standartlar montaj aşamasında da şantiyelerimiz ile koordinasyon dâhilinde devam ederek ortaya başarılı bir sonuç çıkmasını ve iş ortaklığımızın sağlıklı bir zemin üzerinde devamını sağlıyor.

LINEADECOR MARKASININ BİR TÜKETİCİ VE BİR PROJELER KOORDİNATÖRÜ OLARAK SİZDEKİ ALGISI NASIL?

Lineadecor’u, bir kullanıcı olarak çok alternatifli, yenilikçi, kurumsal, güvenilir buluyorum. Projeler Koordinatörü olarak değerlendirdiğimde ise kurumsal, yenilikçi, çözümcü iş ortağı olarak tanımlıyorum.