Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Eski Bir Kültür Yeniden Canlanıyor: Hamam

İyileştirici etkiye sahip hamam sefaları eskiden havlu, fırça, peştamal, hamam tası, beyaz kalıp sabun, sedefli takunya ve hizmetkârlar eşliğinde yapılan bir törendi. Dünyada eşi benzeri olmayan bir arınma geleneğinin mihenk taşı konumundaki bu ritüel, fiziksel faydalarının yanı sıra sinir sistemini ve beyni sakinleştirmesi ile hem ruhsal hem de bedensel rahatlama sağlayan çok özel bir deneyim.

Dünyada temel olarak 4 farklı hamam kültürü var; Fin, Japon, Rus ve Türk hamamı. Bugün dünyada da hamam kelimesi Türk hamamı ile özdeşleşmiş durumda. İnançlar, gelenekler, temizlik, güzellik, uzun yaşama ve manevi ihtiyaçlar Türk hamamını asırlar içinde evrensel ve zamansız bir deneyime dönüştürüyor. Türk hamamı tüm duyulara hitap eden bir deneyim. Hamamlar özel mimari yapıları, musikileri, masaj ve kese esnasında kullanılan farklı esansları ve de özel menüleri ile ritüel boyunca 5 duyu organını da doyuruyor.

Bugün dünyanın pek çok ülkesinde açılan Türk hamamları ile tanınan bu arınma şekli, dünya çapındaki ünlü markalar tarafından da keşfedildi. Bu markalar son beş yıldır koleksiyonlarına hamamlardan esinlenerek evler için tasarladıkları özel SPA’ları da eklediler.
Starpool, suya bir virtüöz gibi yaklaşan tasarımlarıyla SPA konforunu evlere taşıyan markalardan biri. Cristiano Mino imzalı Chromotherapy konseptiyle tasarlanan ve Reddot “Best of the Best” kategorisinde ödül alan hamam konseptindeki SweetSpa duşu, 3 m2 alandan oluşuyor. Duş içerisinde bulunan panel tek bir dokunuşla dört fonksiyon elde etmenizi sağlıyor; heyecanlandır, rahatla, sıkılaştır, arın. Her biri 20 dakika süren bu serüvende renk, aroma ve müzik duyusal bir spa için size eşlik ediyor. Aromalı yaz yağmuru ise cennete kısa bir yolculuk gibi…
Buhar banyoları, hamamlar, saunalar, tuz odaları, reaksiyon duşları, biosauna, dinlenme alanları, hepiderium, lacunium, masaj odaları, cilt ve vücut bakım odaları ve kum odaları gibi bölümlerle kişiye özel su fantezileri kurgulayan Starpool’da buhar banyosundan su yataklarına kadar istediğiniz her tasarımı kişisel olarak deneyimlemeniz mümkün. Vücudunuza ve ruhunuza önem veriyor, hayatı arada bir yerlerde durdurarak yenilenme yolları arıyor, kendi lüksünüzü yaratmak hatta onu evde hissetmek istiyorsanız, evinizde bir hamam köşesi yaratın, beş duyunuzu sonsuz mutlu edin!