Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Fatih Tosun, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4329]▶ Göktürk’te oturuyorum. Doğa ile iç içe, sakin, düzenli ve nezih bir yaşam olanağı sunduğu için Göktürk’te oturmayı tercih ediyorum. Göktürk kendi içerisinde birçok sosyal olanağı ve alışveriş imkânını barındıran bir yer olma yolunda ilerliyor. Nispeten Avrupa Yakası’ndaki en planlı yerleşim yerlerinden biri? Bununla birlikte şehir merkezine uzak gibi görünmesine rağmen özel araba ile alternatifli yol seçenekleri ile kısa sürede istediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz. Bir de benim için çok önemli olan yürüyerek markete, spor merkezine, sinemaya gidebilme imkânını sunuyor.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Evin mimari projesi ve tasarımı, kullanım alanı, gün ışığı alması ve cephesi, odaların kullanılabilirliği bir evin olmazsa olmazıdır bana göre.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Yüksek tavanlar, ışığın rengi ve konumlandırması, dekorasyon rengi ve ahşap seçimi, rahat oturma grupları konforu yaratır diye düşünüyorum.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Vaktimi müzik dinleyerek, kitap veya dergi okuyarak, eşimle birlikte film izleyerek geçiririm.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ Türkiye’deki yaşam standardımın üzerinde olması durumunda yurt dışında yaşamayı değerlendirebilirim. Ancak sanata değer veren, refah seviyesi yüksek, çevre, doğa ve insana kıymet veren ve sayan, iklim şartları bana uygun, herhalde yine bir Akdeniz ülkesinde yaşamımı sürdürebilirim.