Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ihlamur Evleri’nin yalıtımında Triotex F90 tercih edildi

Enerji verimliliğinin artırılması, tüm dünyada ülkeleri seferber eden bir konu. Enerji sarfiyatının düşürülmesi için gelişmiş ülkeler, uluslararası sivil toplum kuruluşları ve bilim adamları var gücüyle çalışıyor. Ülkemiz de bu konunun ehemmiyetinin farkında ve konuyla ilgili çalışmalar gerek ilgili bakanlıklar gerek de sektörel meslek kuruluşları tarafından yakından takip ediliyor. Enerji maliyetlerinin düşürülmesinin ülke ekonomisine sağlayacağı katkılar ile ilgili düzenli olarak ulus çapında projeler yürütülüyor ve konferanslar veriliyor.
İstanbul Teknik’in TrioTex F90 nefes alan su geçirimsiz cephe örtüsü; rüzgârı kemsi özelliğiyle yapının içindeki soğuk ve sıcak havanının verimliliğini artırması ve ısı yalıtımının aşınmasını önlemesi özellikleriyle hem kullanıcının hem de ülkemizin enerji maliyetlerinin düşürülmesini sağlıyor.

IHLAMUR EVLERİ’NDE 10 BİN METREKARE TRIOTEX F90
Asgün Yapı tarafından Sultangazi İlçesi’nde hayata geçirilen ve iki etaptan oluşan Ihlamur Evleri Projesi’nde 10 bin metrekare TrioTex F90 nefes alan su geçirimsiz cephe örtüsü kullanılarak yalıtım gerçekleştirildi.

TrioTex F90, bindirme yerlerinde 10’ar cm’lik pay bırakılarak gergin bir şekilde serildi. Örtü uygulamasının başlangıç ve bitişinde yüzeye macun ile tutunması sağlandı. Örtülerin birleşim yerlerinde; hasar ve kesiklerin tamiri, askı ve havalandırma bacalarının örtü ile birleşimi için çekme ve UV ışınlarına dayanımlı TrioTex SP Uni bantlar uygulandı.

ESNEK VE NEFES ALAN BİR MEMBRAN TRIOTEX F90
TrioTex F90, iki polipropilen (PP spunbond) örgüsüz tekstil tabakasının arasına mikro ışıl işlemle mikro gözenekli film katmanının bağlanmasıyla üretilen esnek ve nefes alan bir membrandır.

Nefes alma özelliğiyle yapı içindeki nemi etkin bir şekilde dışarıya aktaran TrioTex F90; rüzgârı kesme özelliğiyle yapının içindeki soğuk ve sıcak havanın verimliliğini arttırırken, ısı yalıtımının aşınmasını önlemektedir. Tamamen su geçirimsiz olan F90, ısı yalıtımının dış yüzeyinin yağmur ve kardan korumasıyla enerji kayıplarının önüne geçilmesini sağlar. Bu özelliği ile çevreci bir üründür. Yaşlandırma testi sonuçlarına göre yapının maruz kaldığı UV ve ısı etkilerine karşı dayanıklı uzun ömürlü bir ürün olan F90, rahatsız edici yansımayı engelleyici bir kaplama ile donatıldı.