Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Neden 0,11?

[kutusag=4324]0,11, bu ürün ile örülen duvarın lambda yani ısıl iletkenlik hesap değerini ifade ediyor. Blok ürünlerimizin ısı yalıtım performansını geliştirerek, bu ürünlerle örülen duvarların ısıl iletkenlik hesap değerlerini 0,13 W/mK’den 0,11 W/mK’e düşürdük. Bu sayede sağladığımız enerji tasarrufunu da aynı oranda artırmış olduk.

Ytong Blok 0,11, bir gazbeton duvar bloğu. Standart Ytong Blok ürünlerinin üretim teknolojisinde sağlanan inovasyon ile sunulan, yenilikçi bir ürün. Basınç dayanımı değeri ve kuru birim hacim ağırlığı korunarak ısı yalıtım performansı geliştirilen Ytong Blok 0,11’in Türkiye gazbeton endüstrisinde bir benzeri daha yok.

Yalıtım performansı artırılmış 0,11 ile örülen dış duvarlar, birçok projede ilave ısı yalıtımına gerek kalmadan yönetmeliklerin gereklerini karşılıyor. Bu ürünle aynı zamanda dış cepheler, A1 sınıfı hiç yanmaz yanıcılık sınıfına kavuşuyor.

Tüm fabrikalarımızda üretilen Ytong 0,11 bloklar için Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgelerini, İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu (İTBAK)’dan almış bulunuyoruz. Türkiye gazbeton endüstrisinde bir ilk ve benzersiz bir gelişme olan Ytong Blok 0,11 ürünümüzün yapı sektörüne ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Mimar, mühendis ve yatırımcılarımız, Ytong kullanılan projelerde, TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları standardına göre hesaplanan dış duvarların ısıl performansının yüzde 15 arttığını görecekler.