Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yaratıcı cepheler

Baumit, yıllara dayanan tecrübesi ve Avusturya’da bulunan İnovasyon Merkezi’nin yaratıcı bakış açısı ile geliştirdiği ürünleri ile bu konuda öncü marka olmayı sürdürüyor. Dış cepheler için Avrupa’nın en geniş renk kartelasına 888 renk ile sahip olan Baumit Life, tasarımcılar açısından önemli bir avantaj. Ayrıca renge dokuyu da katabilmek farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Baumit, oluşturduğu “Design Life” konsepti ile yaratıcılığın sınırlarını genişletiyor.

BETONDAN İPEKSİ DOKULARA
Kullanıma hazır ve uygulaması kolay bir ürün olan Baumit CreativTop, cephelere doku alternatifleri kazandırıyor. CreativTop Silk, CreativTop Vario ve  CreativTop Pearl ile genişletilen ürün ailesi, en kaba dış görünümlerden pürüzsüz yüzeylere çok geniş bir çerçevede doku olanağı sağlıyor. 758 farklı renk tonunda mükemmel renk dayanıklılığına ve UV’ye karşı dirence sahip olan CreativTop ailesi ısı yalıtım sistemleri ile birlikte kullanılabiliyor.

GÖZ ALICI PARLAKLIK
Konseptte, Baumit Efekt Boyalar Serisi farklı cephe tasarımları yaratmada Baumit CreativTop’ın renk ve doku seçenekleri ile bir araya getiriliyor. Uygulamaya hazır, dispersiyon esaslı olarak üretilen efekt boyası Mettalic ile metalik efektler, Glitter ile metalik ışıltılar, Lasur ile canlı renkler yaratmak ve dış cephelere ahşap, metal, doğaltaş gibi görünümler kazandırmak mümkün. Seri, dış cephelerde ısı yalıtım sistemlerinde son kat dekoratif kaplama üzerinde kullanılabildiği gibi mevcut sıvalı sistemler üzerine de uygulanabiliyor.
Efekt Boyaları serisi iç mekân duvar uygulamalarında da tercih edilebiliyor.

HAYATIN KENDİSİ GİBİ RENGÂRENK
Baumit dış cephe boyaları ile neşeli ve rengarenk, sakin ve ölçülü cepheler oluşturabilmek; yapıların tasarımına uygun bir karakteri yansıtabilmek mümkün. Avrupa’nın dış cepheler için en zengin kartelası Baumit Life, en açık renklerden en koyu tonlara kadar mimari tasarıma renk katıyor. Ayrıca “Cool Pigment” inovasyonu sayesinde Baumit Life içindeki en moda ve en koyu renk tonları bile ısı yalıtım sistemleri ile geniş alanlara uygulanabiliyor. Çünkü Baumit’in “cool” boya ve kaplama ürünleri uygulanmış yüzeyler serin kalarak ısı yalıtım sistemini koruma altına alabiliyor.