Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

500 bin iş makinası üretti: Hyundaı İş Makinaları

Ürün gamında hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, kazıcı yükleyici ve mini yükleyicilerin yanı sıra endüstriyel ürünler yer alan ve 120’den fazla ülkede 500 bayiden oluşan satış gücü ile Hyundai İş Makinaları dünyanın en büyük gemi ve önde gelen iş makinaları üreticisi olarak 500 bininci iş makinası satışının teslimatını kısa süre önce gerçekleştirdi. Şirket, 1987 yılında 426 adet ekskavatör ile işe başlamasına rağmen, Koreli üreticiler arasında en geniş ürün gamı ile pazarda önemli bir oyuncu konumuna geldi. Hyundai İş Makinaları’nın ürün gamı içerisinde 1,5 ton ekskavatörler, 30 ton forkliftler ve Kore’nin en yüksek çalışma ağırlığına sahip 120 tonluk ekskavatörleri yer alıyor. Ayrıca Hyundai, kısa süre önce Avrupa emisyon kurallara gereği Tier4 sertifikalı çevre dostu ve yüksek verimlilik sağlayan HX serisi ekskavatör modellerini duyurdu.

Çin, Hindistan ve Brezilya gibi beş denizaşırı üretim fabrikası ile küresel iş makinaları pazarında yer alan ve müşteri hizmetleri ve pazarlama faaliyetleri ile 2014 yılında 2,7 milyar satış elde eden Hyundai İş Makinaları, bu yıl 3 milyar dolarlık satış sağlamayı hedefliyor. İş Makinaları COE’su Rhee Sang, “Uluslararası iş makinaları sektörünün güvenilir bir üreticisi olarak konumumuzu kuvvetlendirmek için yeni modelleri performans ve geliştirilmiş kalite ile tanıtmaya devam edeceğiz’’ ifadesini kullandı. Hyundai İş Makinaları, Türkiye distribütörü HMF Makina ile Türkiye pazarında 20 yılı aşkın süredir yer alıyor. Önümüzdeki dönemde de bu varlığını ve pazar payını artırmaya devam edeceği düşünülüyor.