Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cephe iskelelerinde hız ve güvenliği bir arada sunuyor: TMS

Türkiye’yi ilk çelik çerçeveli modüler iş ve cephe iskele sistemini tanıştıran TMS, kalıp sektöründe dünya pazarında sağladığı tecrübe ve cephe iskeleleri ve endüstriyel iskele sistemlerinde de yerli üretici firmalar içinde tecrübesi ve kalitesiyle ön plana çıkıyor.

TS EN 12810-1 standardında 450 kg/m² yük taşıma kapasitesiyle 5. sınıf iş iskelesi tanımına uygun ve ScafFAST 75 çerçeve tipi iş iskelesini, kurma yüksekliği standart model için 24,50 metre olarak sunan ve 24,50 metreyi aşan yükseklikler için güvenli çalışma ortamları yaratmak amacıyla teknik ekip tarafından projeye özel hazırlanan statik hesapları dosyasıyla müşterilerine ileten TMS, ScafFAST 75 iskele sistemi ile yenilikçi tasarım detaylarıyla kullanıcıya yüksek emniyetli, hızlı ve pratik kurulum şartları sunuyor.

ScafFAST 75 iskele sistemi, üst seviyelerdeki korkuluk, tekmelik ve platformların alt seviyedeki platformlardan güvenli bir şekilde kurulmasını sağlıyor. Öyle ki yan korkulukları ile beraber güvenli çalışmaya hazır bir üst platform, üst seviyede çalışmalara başlanmadan önce temin edilmiş oluyor. Bu kurulum yöntemi sayesinde özel montaj ekipmanları ve emniyet kemeri gibi gereksinimler ortadan kaldırılarak, kurulum aşamasında oluşabilecek riskler önemli derecede azaltılıyor.

ScafFAST 75 iskele sisteminde kullanılan çelik platformlar yerinden çıkmayı engelleyen “up-lift” kilit sistemine sahip.
Platformlar yağmurlu havalarda ve ıslak zemin olması durumunda çalışanın ayağının kaymasını önleyen ve taşınma esnasında çalışanın elinin kesilmesini engelleyen özel perfore edilmiş ve bükülmüş sac malzemeden üretiliyor.  ScafFAST 75 iskele sistemi 125 cm, 150 cm, 200 cm ve 250 cm olmak üzere dört farklı boyda yatay bağlantı ve platform elemanları sayesinde tasarım ve kurulum esnasında esneklik sağlıyor. İskelenin akslar arası genişliği standart olarak 75 cm’dir. Bu genişlik iskele konsolları kullanılarak istenilen seviyelerde arttırılabiliyor, bu sayede taş kaplama işçiliği gibi özel uygulamalara ve karşılaşılabilecek çeşitli cephe farklılıklarına çözüm sağlanabiliyor.

Dikey elemanlar, yatay bağlantı elemanları, çapraz bağlantı elemanları, standart çelik platformlar ve merdivenli platformlar 80 µm sıcak daldırma galvanizli olarak; alt ayar milleri ve EN-74 sertifikalı boru kelepçeleri elektro galvanizli olarak üretiliyor. ScafFAST 75 iskele sisteminde çelik veya ahşap tekmelik seçenekleri sunuluyor. Kullanılan ahşap elemanlar kötü hava şartlarına karşı korumalı kaplamaya sahip oldukları için uzun süreli kullanım imkânı sağlıyor.

Sürekli değişen inşaat dünyasında modern ve pratik çözümleriyle ön sıralarda yer alan TMS, cephe iskele sistemleriyle de Türkiye piyasasında öncü konumda. ScafFAST 75 cephe iskele sistemi günümüzün dinamik şantiyelerinde hız ve iş güvenliğini herhangi birinden taviz vermeden kullanıcılarına sunuyor. TMS engin mühendislik altyapısıyla gerek tasarım gerekse kurulum aşamasında sağladığı teknik destek ve ekonomik çözümleriyle her zaman yanınızda olmaya devam ediyor.