Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cermix

Yenilikçi ürünleri ile her yüzey için mükemmel çözümler sunan CERMIX; Epoksi ve Poliüretan Esaslı Su İzolasyon Malzemeleri ve Sistemleri ile de açık teras ve balkonlardan yüzme havuzu ve su depolarına, banyo ve ve WC gibi ıslak mekânlardan köprü platformları, sulama kanalları ve metal çatılara kadar birçok yüzey için kesin çözüm sağlıyor.

Uzun ömürlü ve dayanıklı yapıların önlerindeki en büyük engellerden biri de sudur.
Herhangi bir nedenle yapıya sızan su, özellikle taşıyıcı kısımlardaki donatıları korozyona uğratarak yük taşıma kapasitesinin düşmesine, beton bütünlüğünün bozularak çatlak ve kırılmaların oluşmasına yol açar. Öte yandan insan sağlığına zararlı küf, mantar gibi organik maddelerin oluşmasına neden olur.

Yapıların bu denli zararlı suya maruz kalmasına ise yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suları, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerdeki su kullanımları gibi çok çeşitli nedenler yol açabilir. Yapılara bu tür nedenlerle gelebilecek suya ve neme karşı korunmaları için yapı yüzeyine yapılacak işlemlere de su yalıtımı denir. Mükemmel izolasyon ve koruma sağlayarak; yapıların taşıma kapasitelerinin düşmesini engellemek, depreme karşı güvenliğini artırmak, bakım giderlerini azaltmak, havuzlarda ve su depolarında su kaçaklarını önlemek ve su kalitesini korumak için CERMIX ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.