Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dârâ Kırmızıtoprak, Dârâ Kırmızıtoprak Mimarlık Kurucu Mimarı

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4347]▶ İkamet ettiğim Yeniköy, eşsiz güzellikteki İstanbul Boğazı ‘nın bir kıyısı. Yeşil ve maviyi bir arada görebildiğimiz doğal bir dokuya sahip. Semt pazarları, esnafı ve samimi mahalleli ilişkilerini hala yaşayabilen, hem sayfiye hem de metropole çok yakın, kliması mükemmel, esintili, yaşamaktan çok zevk aldığım, beni şanslı hissettiren bir semt.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Doğru zamanda doğru ışığı içine alan ev, benim için olmazsa olmazdır. Güneşle iyi ilişki kuran bir düzen ararım.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Doğru taksim edilmiş, hijyenik mekân organizasyonunun yanı sıra iyi aydınlatma ve iyi havalandırma…

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Evde geçirdiğim zamanlara çok önem veririm. Genellikle hep birikmiş bir kitap listem olduğundan okumaya uzun zaman ayırırım. Ayrıca çocuklarım ve bahçem ile geçirdiğim anlarla bir sonraki güne daha pozitif başlayabiliyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ Farklı coğrafyalarda ve farklı kültürlerle çalışmaya çok alışığım. Ayrıca farklı sosyal katmanlarla da kolay ilişki kurabilirim. Bu sebeple dünyanın neresinde olursa olsun mutluluk üretebilirim. Yeter ki sağlık ve aşkla uğraş olsun.