Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Interfiks

İnterfiks Yapı Kimyasalları;  toprak altı su yalıtımı ve perde su yalıtımında, minimum uygulama hatasını ve zamandan maksimum tasarrufu mümkün kılan, betona derinlemesine işleyerek kimyasal tepkimeler sonrası oluşturduğu nano minerallar ile ömrü boyunca betonu geçirimsiz hale getiren HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri ile sektör profesyonellerinin tercihi olmaya devam ediyor. 25 yıllık tecrübesiyle binlerce projenin çözüm ortağı olarak başarılı çalışmalara imza atan İnterfiks Yapı Kimyasalları; Konya’da yapımı süren ve Türkiye için türünün ilki olmaya hazırlanan Konya Tropik Kelebek Bahçesi içinde yer alacak olan Kelebek Müzesi (KTKB) projesinin temel aşamasından itibaren yalıtım gerektiren tüm detaylarında da çözüm ortağı oldu.

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip “Kelebekler Vadisi Parkı” olması hedeflenen projenin içinde yer alacak olan ve mimarisiyle kelebeği anımsatan Aşkın Kanatları Müzesi’nin temel altı su yalıtımında; yalnızca yüzeyi değil betonun tamamını yalıtarak, beton ömrü boyunca su izolasyonu için en garantili çözümü sunan HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri tercih edildi.

10.567 m² alan üzerine kurulacak olan, yaklaşık 7600 m² inşaat kullanım alanına sahip olan Müze’nin özellikle kademeli betonarme imalatı gerektiren zorlu temel aşamasında HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemlerinin yırtılmazlık özelliği büyük avantaj sağladı.
HYFIX ürün grubunun yapısı itibariyle petrol türevi salgılar içermiyor olması da “Aşkın Kanatları” adını Mevlana kültüründen alan bu özel müzenin doğal ortamı için en sağlıklı sonucun elde edilmesinde büyük rol oynadı. Çevre ve yer altı sularına zarar vermediği gibi yeraltı şehir atık asitleri ve deniz sularına dayanıklı yapısıyla,  gerek ülkemizde gerekse yurt dışında birçok çevre dostu projenin tercihi olmaya devam eden HYFIX Kimyasal Su Yalıtım Sistemleri; su izolasyonunda yüzde 100 performans sağlıyor.