Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapılarda yoğuşma ve küflenmeye çözüm

KULLANIMA HAZIR, BETON VE KALIP GEREKTİRMEZ
İçerisinde çelik hasır donatı bulunan ve istenen boyutta üretilebilen Ytong lentolar; hafif ve kolaylıkla monte edilen kullanıma hazır bir yapı bileşeni olarak kalıp, beton gibi hazırlık gerektirmiyor. Bu özelliği ile duvar imalatına hız katarken, iş gücünden ve malzemeden de tasarruf sağlıyor. Ytong lentolar, duvarların bünyesinde ısı köprüsü oluşturan beton lentoların yerine kullanılıyor.
Dış cephe duvarlarındaki beton lentoların iç yüzeylerinde zaman içinde yoğuşma ve küflenme sonucu ortaya çıkan yapı hasarları Ytong lentoların kullanılması ile ortadan kalkarken, iç ortam kalitesi de artıyor.

Yüksek ısı yalıtım özelliğine sahip Ytong lentoları, Ytong duvar blokları ile birlikte kullanıldığında, ısı geçirgenliği, buhar geçirgenlik direnci ve hacim sabitliği açısından cephede bütünlük oluştururken, A1 sınıfı yanmaz cephe oluşuna da katkı sağlıyor.