Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğayla iç içe bir yaşam: Aydos Country

Aydos Country, 537 metre yüksekliğiyle İstanbul’un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi’ne komşu. Tamamıyla çam ormanlarıyla kaplı yaklaşık 10 kilometrekarelik bir alana yayılan Aydos Tepesi, bulunduğu Sancaktepe Bölgesi’ni İstanbul’un kişi başına düşen en fazla yeşil alanı haline getiriyor. Şehrin gürültü ve stresinden uzak, country tarzı bir yaşam fırsatı sunan projede 50 dönümlük arazi üzerinde her biri kocaman balkonları ve özel country tarzı dekorasyonuyla 900 daire yer alıyor.

LAVANTA VE KEKİK KOKULARI PENCERELERDEN İÇERİYE SÜZÜLECEK
Doğal ormanın yanı sıra projede Türkiye’de ilk defa özel teknikler kullanarak bir orman parçası niteliğinde peyzaj alanı oluşturuluyor. 99 farklı türde ağaç ve bitkinin yer alacağı ormanın kıyısında evler isimlerini “Sedir, Mimoza, Ihlamur, Ceviz, Meşe ve Manolya” gibi birbirinden farklı ağaçlardan alıyor.

ORMAN VE SU EKOSİSTEMİ BİR ARADA
Doğanın kalbinde geliştirilen Aydos Country projesi, koru yolu, göl, patikalar, balık desenli göl, renk bahçesi, su değirmeni gibi unsurlarla hazırlanıyor. Aydos Country’nin mimarisinde, taş görünümlü bina cepheleri ile pastel tonlarının sıcaklığı bir arada kullanılıyor. Ormanın doğal dokusunda yer alan taş, kiremit, ağaçların ve çiçeklerin tonları bina cephelerinde kullanılan detaylarda öne çıkıyor. Bütün daire tiplerinde ise Aydos’un bol oksijenli havasından daha fazla yararlanmak için kocaman balkonlara yer veriliyor. Yalın, estetik ve modern stilin hayat bulduğu daireler yine doğanın renklerinden ilham alınarak tasarlanan country tarzı özgün iç dekorasyonla hazırlanıyor. Projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki Aydos Ormanı’nda yer alan doğal spor imkânlarının yanı sıra Aydos Country’nin içinde de zinde ve sağlıklı bir yaşam için tüm detaylar düşünüldü. Yüzme havuzu, fitness ve wellness center, tenis kortu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, sağlıklı ve zinde bir yaşam için geliştirildi.