Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kenan Orhan, İstanbul Teknik Stratejik Pazarlama ve Marka Yöneticisi

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4369]▶ Atakent 1’de oturuyorum.  Yaşam alanı olarak burayı tercih etmemde yeni yerleşim alanı olmasının beraberinde getirdiği düzgün kentleşme ve iş yerime yakın oluşu etkili oldu.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Bol ışık alan, bahçe ve peyzaj düzenlemesi iyi yapılmış, su, ısı yalıtımı düzgün ve de iyi komşuluk ilişkileri barındıran bir yerde yaşamayı önemserim.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Konfor tarifimi, en iyi şekilde şu üç kelime ifade eder: Modern, rahat, ferah…

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Yazın eşimle birlikte haftasonları sitemizin havuzunda zaman geçiriyoruz. Hafta içi akşamları da ya birlikte kitap okuruz ya da televizyonda yabancı dizi veya tarih ve bilim belgeselleri izleriz.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶  İstanbul dışında yaşayacak olsam burası kesinlikle New York olurdu. Öğrenciliğim zamanında bir süre New Jersey’de kalmıştım ve bu zaman zarfında kısa bir süreliğine New York’u ziyaret etme fırsatı elde etmiştim. O günden sonra her zaman kendi kendime İstanbul’dan başka bir yerde yaşayacak olsam, burası New York olurdu derim.