Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mehmet Yaman, İnterfiks Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4368]▶ Yeniköy’de yaşıyorum. İstanbul’un diğer yerlerine göre nispeten sakin, boğaz semtlerinden biri olduğu, mahalle havasını hala kaybetmediği ve yeşille denizi bir arada yaşayabilme olanağı sunduğu için burayı tercih ettim.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Evlerde açık alanların olmasını önemsiyorum. Bu nedenle benim için balkon ya da bahçe bir evin olmazsa olmazı.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Benim için evde konfor, yaşayanların kendilerine özel alanlar yaratabilmeleri demek.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Yoğun çalışıyorum. Bu nedenle evde, daha çok kendimi dinlendirecek aktivitelere vakit ayırıyorum. Arkadaşlarımızla evde olmayı, severek takip ettiğim dizilerin yeni bölümlerini izlemeyi, kitap okumayı seviyorum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ İstanbul’u her şeye rağmen seviyorum ama illa başka bir şehir diyorsanız, Zürih diyebilirim. İstanbul’da eksik olan, özlemini çektiğimiz önemli bazı artıları var Zürih’in.  İnsanların birbirine karşı saygıları ve bunu gösterme şekilleri, sanata, spora ilgi ve verdikleri değer gibi artılar…