Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Necibe Darcan , Darcan&Darcan İçmimarlık Proje Danışmanlık LTD. Kurucu Ortağı

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4371]▶ Suadiye, Bağdat Caddesi’nde oturuyorum. Burada, istediğim her türlü sosyal ortama istediğim anda ulaşmam mümkün. Cadde’nin kendine özgü kimliği, diğer İstanbul caddeleri ile kıyasladığımda her zaman bana daha cazip gelmiştir. Ben bir şehir insanıyım. Kalabalık seviyorum. Işık, ses, hareket seviyorum.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Bir evin olmazsa olmazı, evinizi ya çok sevdiğiniz insanlarla paylaşmanız ya da yalnız yaşıyorsanız çok sevdiğiniz bir evde yaşamanızdır bence.

“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Benim “evdeki konfor” tarifimin içeriğinde, kendi kendime halletmem gereken işlerimi özgürce yapabilmek var.

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Evde olduğum zamanlarda vaktimi, yaptığım koleksiyonların, oluşturduğum yazı ve resim arşivlerimin  düzenlenmesi ile geçiriyorum. Ancak son zamanlarda vaktimin büyük bölümünü yayınına çok az süre kalan kitabımın hazırlıkları alıyor.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ Dönem dönem başka bir ülkede yaşamayı düşündüğüm zamanlar olmuştur ancak bu da bir plan program işi. Dolayısıyla bu işe program yapacak zamanım hiç olmadı. Ancak olsaydı ülke tercihim Amerika, şehrim New York olurdu. Beni ben gibi hissettiğim bir şehir… Aslında benim için tüm dünya metropolleri olabilir. Paris, Milano gibi mesleğimi yapabileceğim yerler, benim hayatımı taşıyabileceğim yerler olur. Sinema, sergi, kitap, müze, konser, müzik ve ışık seviyorum. İstanbul’a her zaman duygusal bir bağım olmasına rağmen, tüm sevdiğim şeylere ulaşabileceğim tüm metropoller benim şehrim olabilir.