Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Prefabrik Yapı A.Ş. yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

1989 yılında İstanbul’da kurulan, hafif çelik yapı sektörünün lider firması Prefabrik Yapı A.Ş., Türkiye’de ve dünyada yüksek kalite standartlarında prefabrik yapılar, konteynerler ve çelik konstrüksiyon yapılar üretiyor. Hazır yapıların üretiminde kullanılan ana hammaddelerin tamamını kendi bünyesinde üreten Hekim Holding’in amiral gemisi Prefabrik Yapı A.Ş., tüm üretimlerinde dünyada önemli bir teknolojik gelişme olarak kabul görmüş özel tasarımlı kaynaksız yapı teknolojisi ve Türkiye’de ilk defa yine Holding firmalarından temin ettiği HekimBoard Doğal Çimento Levhalar kullanıyor. Satış, pazarlama, üretim ve AR-GE bölümlerinde çalışan mühendis ve mimarlardan oluşan uzman kadrosuyla tüm teknik hesaplamaları ve tasarımları kendi bünyesinde gerçekleştiren Prefabrik Yapı A.Ş., yüksek teknolojili üretimin yanı sıra, planlama, tasarım, yükleme, lojistik, montaj, demontaj, bina içi tesisat, boya ve satış sonrası hizmetleri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla Türkiye’de ve uluslararası platformlarda hizmet sunmaya devam ediyor.

Dört yıl önce üretiminin yüzde 50’si iç pazar, yüzde 50’si dış pazar olarak planlayan, 2014 yılının ortalarında bunu yüzde 20 iç pazar, yüzde 80 dış pazar olarak revize eden Prefabrik Yapı A.Ş., şu anda 90 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve yıl sonunda 100 ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Sandviç panel tesisinde EPS ve taşyünü sandviç panel üretirken, müşteriden gelen talep üzerine poliüretan dolgulu sandviç panel üretimine de başlayan firma, hammaddelerin yüzde 100’üne yakınını bünyesinde üretiyor. 26 yıldır hafif çelik bina yapan ama adına yaklaşık üç sene önce ‘Steelin’ markasını veren Prefabrik Yapı A.Ş., 100 ülkeye ulaşma hedefine Steelin ile ulaşacağını düşünüyor. Steelin ile birlikte, eski tip yapısal çelik ürünlere alternatif olarak binayı ve deprem yüklerini hafifleten ve nakliye avantajı sağlayan HekimProfil’i geliştiren Prefabrik Yapı A.Ş.’nin uzun vadeli yatırım hedeflerinde Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde fabrika yatırımları yer alıyor.