Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ode Yalıtım 30. yılında EUCEB sertifikası almanın gururunu yaşıyor

Multipack paketleme sistemi büyük ilgi gören ODE,  bu yıl 30. yılını kutlamanın gururuna EUCEB sertifikası almanın mutluluğunu da ekledi. ODE, insan sağlığına zararlı olmadığı ispatlanmış ODE Starflex cam yünü ürünlerini, EUCEB Belgeli olarak kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı ve cam yününde pazarda pazardaki dinamikleri değiştirecek birçok yeniliği hayata geçirdi.

EUCEB Belgeli Camyünü, kanserojen olmadığı kesin olarak ispat edilmiş elyaflar anlamına geliyor. EUCEB (Mineral Yünler İçin Avrupa Sertifikasyon Kurulu), camyünü ve taşyünü ürünlerin 1272/2008 EC Yönergesi Note Q kriterlerine uygunluğunu, bu kriterleri sürekli olarak sağladığını, bağımsız, nitelikli uzmanlar ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen örnekleme ve analiz sonuçları ile izliyor.

“GELECEĞİ YALITIR SLOGANI İLE TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIYORUZ”

AR-GE stratejilerinde müşterilerinin talepleri kadar çevreyi ve geleceği de ön plana alarak hareket ettiklerini belirten ODE Genel Müdürü Ali Türker, “ODE, tedarikçi üretici olmanın çok ötesinde sürdürülebilir bir gelecek için son yıllarda özellikle “Verimlilik” konusuna ağırlık vermekte ve bunu üretimindeki yeniliklerle de desteklemeye devam etmektedir.

ODE olarak, üretimimizde yaptığımız yenilikler sayesinde pazara dünya kalitesinde ürünler sunmanın yanı sıra doğanın korunmasına da maksimum katkı sağlamış olacağız. Ürünlerimizin insan sağlığına zararlı olmadığının ispatlanmış ve sürekli kontrolünün sağlanmış olması kullanıcılarımız için çok önemli.” dedi.

ODE, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE TASARRUF ALANINDA ÖNCÜ BİR ŞİRKET

Türkiye’nin birçok alanda tasarrufa ihtiyacı olduğunun altını çizen Türker, ODE olarak kamuoyunda yalıtım ve enerji verimliliği alanında gönüllü öncülük yapmaktan dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekledi. Tüm ürünlerine yönelik olarak segmentasyon ve sertifikalandırma süreçlerinin devam edeceğinin de bilgisini veren Türker; “Geçen yıl cam yününde elyaflama yatırımını gerçekleştirdik. Bu yıl içinde de, Çorlu’daki fabrikamızda multipack paketleme alanında yatırım gerçekleştireceğiz. Bu yatırım, cam yününde lojistik olarak aynı hacme %33 daha fazla yükleme, paletle indirme bindirme, dışarıda stoklama ve minimum stok maliyeti imkânı gibi birçok fayda sağlayacak. Ayrıca cam yünü ürününde fırın yenileme sistemi ile kapasite artışı hedefliyoruz.” dedi.