Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

UV ışınlarından korunma ve enerji tasarrufu bir arada

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M, cam filmi teknolojisi ile 40 yıldan beri daha konforlu ortamlar yaratıyor. 3M’in bina cam filmleri iki temel grup halinde satışa sunuluyor. Güneşten koruma sağlayan 3M Cam Filmleri, güneşin fazla ısısını tutmanın yanı sıra parlamayı, yansımayı ve mobilyalarda solmayı azaltıyor. 3M Güvenlik Filmleri ise doğal afetlere, hasarlara, hırsızlık ve bombalama gibi durumlara karşı binalarda yaşayan insanların hayatını korurken binanın ve eşyaların da zarar görmesinin önüne geçiyor.

Bir binanın toplam işletme giderlerinin önemli bir bölümünü ısıtma, havalandırma ve aydınlatma oluşturuyor. Yaz aylarındaki güneş ısısı kazanımı, bir binanın ısı yükünü yüzde 60’a kadar artırabiliyor. 3M inovasyonu, görünmez bir güvenlik, koruma ve güneş kontrolü yaratıyor. 3M Cam Filmleri’nin etkili kullanımı, güneş ısısı kazanımını yüzde 77’ye kadar düşürebiliyor. Havalandırma, ısıtma ve aydınlatma giderlerini önemli ölçüde düşürürken, daha etkili sıcaklık kontrolüne katkıda bulunuyor.

3M Prestij serisi, üstün kaliteli bir cam filminin sağladığı ayrıcalıkları, camların görünümünü değiştirmeden sunuyor. 3M Prestij Serisi’nin nanoteknolojisi, ısı kazanımını belirgin bir ölçüde azaltıyor. Ayrıca havalandırmaların iş yükünü azaltarak enerji giderlerinden tasarruf edilmesini sağlıyor. Metalize olmama özelliğiyle sinyal bozukluğu ve korozyon ihtimalini önlüyor. Parlamayı azaltan 3M Prestij serisi, cilde zarar veren, mobilya ve halı renklerinde solmaya neden olan UVA ve UVB ışınlarının neredeyse tamamını bloke ediyor. Nanoteknoloji kullanan 3M Prestij serisi, patentli çok katmanlı yapısı sayesinde daha uzun garanti süresi ve kullanım ömrü sunuyor. Hidrofobik (suyu emmeyen) sert kaplama ile camın dış yüzeyinin daha temiz görünmesine yardımcı olan filmler, ayrıca kırılan camdan yaralanma riskini de azaltıyor. Dışarıdan uygulama imkânı sunan Prestige Exterior serisi ise uygulamada sağladığı kolaylık nedeniyle tercih ediliyor.

EVDE VE İŞ YERİNDE GÜVENLİK ARTIYOR
Cam kırıklarının etrafa hızla saçılması patlamalara bağlı yaralanma ve ölümlerin en öenmli nedenlerinden biridir. 3M™ Scotchshield™ Ultra Series Güvenlik ve Cam Filmleri, bu gibi durumlarda insanları etrafa sıçrayan camlardan korumak üzere tasarlandı. Ayrıca, cam kırarak eve ya da iş yerine girmeye çalışan hırsızların camı kırmalarını zorlaştıran ve evinizi sevdikleriniz için daha güvenli hale getiren, varlıklarınızı koruyan 3M™ Scotchshield™ Ultra Series Güvenlik ve Cam Filmleri, diğer 3M cam filmlerinde olduğu gibi sunduğu ısı yalıtımıyla enerji tasarrufu da katkı sağlıyor.