Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ayhan Arabacı, HÜPPE Satış ve Pazarlama Direktörü

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4418]▶ Çekmeköy Taşdelen’de oturuyorum. Taşdelen sakin ve ormanla iç içe bir semt, Anadolu şehirlerini andırıyor. Hafta içi hareketli şehir ortamlarında olunca hafta sonu tempoyu düşürmek için Taşdelen ideal bir yer.

Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Evin kullanışlı olması, iç dekorasyonunun uyumlu ve fonksiyonel olması, bahçesinin olması (çocuklu aileler için çok ideal), etrafının sakin ve düzenli olması.

“Evde konfor”u tarif etmenizi istesem?
▶ Birbiri ile uyumlu ve bozulmadan çalışan ev içi yapı malzemeleri, karmaşık olmayan bir iç dekorasyon, rahat mobilyalar ve ferah ortamın evdeki konfor üzerinde önemli etkisi olduğunu düşünüyorum. Pek tabii, gün ışığının eve dengeli dağılmasının ve iyi bir aydınlatmanın konforu etkileyen diğer önemli iki unsur olduğunu söyleyebilirim. 

Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Bol bol TV seyrederim, reel politik ve ekonomik konuları takip ederim, böylece iş stresinden uzaklaşır farklı konuları düşünürüm. Çocuklarımla ilgilenirim, fırsat bulursam okurum.

Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ Ben Türkiye’de sonradan yaşamaya başlamış biriyim, daha doğrusu göç etmiş biriyim. Türkiye’yi çok seviyorum ve ülkemde yaşamaya devam etmek istiyorum. Türkiye’nin gelişimine büyük bir sevgi ve tutku ile katkı sağlamaya devam etmek istiyorum. Ben Türkiye’nin elde ettiği jeopolitik stabilitesi ile etrafındaki tüm pazarları yönetebilecek bir ticari zeka taşıdığını ve bu konumunun gittikçe daha da güçleneceğini görüyorum. O nedenle her şeye rağmen Türkiye…