Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Canan Bilgiç, Ateksis Şirketler Grubu Pazarlama Direktörü

Hangi semtte oturuyorsunuz? Orayı tercih etmenizin nedeni nedir?
[kutusol=4451]▶ Acıbadem’de oturuyorum. Merkezi konumunun sağladığı faydalar ve işime yakın olması sebebiyle Acıbadem’i tercih ettim. Semtin nezihliği ve nispeten güvenli oluşu da  tercihimizde etkili oldu. 
 
Sizin için bir evin olmazsa olmazı nedir?
▶ Rahat nefes alabileceğiniz yeşil bir alan bence olmazsa olmaz. Parkların bile inşaat alanına dönüştürülmeye çalışıldığı bu güzel şehirde, herhalde bu olmazsa olmaz olağan bir sonuç.
 
“Evde konfor”u nasıl tarif edersiniz?
▶ Evde konfor, uyandığınızda ve akşam saatlerinde güneş ışığını yeterli derecede görüyor olmanız ve nefes alabilen duvarlar bence. Günümüzde son yeniliklerle neredeyse eve hava sızmaz hale gelmiş durumda bunun sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Uyku kalitenizi bile direkt etkileyen bir faktör evin dışardaki hava ile teması.
 
Evde olduğunuz zamanlarda vaktinizi nasıl değerlendirirsiniz?
▶ Farklı kültürlerin yemek alışkanlıklarını araştırmak ve evde onları denemek bir zevk benim için.  Ve 8 yıldır müzikle ilgileniyorum, çoğu zaman evde çalışmalar yapıyorum. Yani uğraşlarınızla özgürce ilgilenme vaktinizin olduğu yegâne mekân ev.
 
Başka bir ülkede yaşamınızı sürdürmeyi düşünür müsünüz? Bu hangisi olur? Neden?
▶ İş hayatı malum kendi gitmeden bırakmaz bizi bir yere. Ama hep bir Amsterdam’da yaşama hayalim oldu. Suyun üzerinde yaratılan bir yerleşim, doğayla ciddi bir teması ve tarihi var. Özgürlükleri de cabası..